Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Bilbordy to sztuka. Art Moves 2022

Zwycięski bilbord Michała Stachacza

© Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Bilbordach Art Moves

 Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Bilbordach Art Moves jest jedynym na świecie festiwalem sztuki bilbordowej. Od 15 lat prezentuje i promuje tę kategorię sztuki publicznej. W ramach festiwalu w Toruniu prezentowane są prace artystów z całego świata, poruszające ważne, aktualne tematy. W tym roku na bilbordach, citylightach i ekranach LED zostały zaprezentowane prace artystyczne, odnoszące się do tematu przewodniego: „Miłość czy nienawiść? Prawda czy fałsz? Co warto docenić w niepewnych czasach”. W ramach festiwalu co roku organizowany jest międzynarodowy konkurs na najlepszą pracę bilbordową. Do wystawy konkursowej wybierane są najciekawsze prace, nadesłane przez utalentowanych artystów z całego świata. Prace te są twórczą wypowiedzią artystyczną na temat festiwalowego hasła. Ogromne zainteresowanie artystów z całego świata konkursem i festiwalem, wskazuje na wielki potencjał, jaki tkwi w idei. Na konkurs wpłynęło 736 prac, nadesłanych przez ponad 400 artystów z 71 krajów świata.

Jury za najbardziej interesującą pracę uznało projekt Michała Stachacza z Polski i właśnie do niego powędruje Główna Nagroda Konkursu.

 

« poprzedni « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama