Bilbordy to sztuka. Art Moves 2022

Zwycięski bilbord Michała Stachacza

© Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Bilbordach Art Moves

 Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Bilbordach Art Moves jest jedynym na świecie festiwalem sztuki bilbordowej. Od 15 lat prezentuje i promuje tę kategorię sztuki publicznej. W ramach festiwalu w Toruniu prezentowane są prace artystów z całego świata, poruszające ważne, aktualne tematy. W tym roku na bilbordach, citylightach i ekranach LED zostały zaprezentowane prace artystyczne, odnoszące się do tematu przewodniego: „Miłość czy nienawiść? Prawda czy fałsz? Co warto docenić w niepewnych czasach”. W ramach festiwalu co roku organizowany jest międzynarodowy konkurs na najlepszą pracę bilbordową. Do wystawy konkursowej wybierane są najciekawsze prace, nadesłane przez utalentowanych artystów z całego świata. Prace te są twórczą wypowiedzią artystyczną na temat festiwalowego hasła. Ogromne zainteresowanie artystów z całego świata konkursem i festiwalem, wskazuje na wielki potencjał, jaki tkwi w idei. Na konkurs wpłynęło 736 prac, nadesłanych przez ponad 400 artystów z 71 krajów świata.

Jury za najbardziej interesującą pracę uznało projekt Michała Stachacza z Polski i właśnie do niego powędruje Główna Nagroda Konkursu.

 

« poprzedni « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama