Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Sztuka z algorytmów

© Wikipedia

Ai-Da, pierwszy humanoidalny robot wyposażony w sztuczną inteligencję, zaprezentuje serię swoich autoportretów w londyńskim Design Museum. Maszyna została stworzona przez Lucy Seal i Aidana Mellera, kuratorkę sztuki i właściciela galerii, którym pomogli eksperci z Uniwersytetu Oksfordzkiego oraz firma Engineered Arts, specjalizująca się w robotyce. Artystka-robot zasłynęła ze swojej pierwszej wystawy abstrakcyjnych prac dwa lata temu, kiedy to za pomocą ołówka lub pędzla rysowała szkice, których dokończeniem zajmował się człowiek. Tym razem proces powstawania sztuki odbywać się będzie bez ludzkiej interwencji - androidka została „nauczona” analizowania otoczenia i patrzenia w lustro za pomocą zainstalowanych w swojej twarzy kamer, przez co zdolna jest interpretować swój własny wizerunek, który później przenosi na autoportrety. Wystawa Ai-Dy będzie dostępna dla zwiedzających już od maja.

„Żyjemy w kulturze selfie, ale oddajemy nasze dane technologicznym gigantom, którzy używają ich, by przewidzieć nasze zachowania. Dzięki technologii outsource’ujemy własne decyzje. Prace Ai-Dy zapraszają do zastanowienia się nad sztuczną inteligencją, jej użyciami oraz nadużyciami w dzisiejszym świecie” tłumaczy Lucy Seal, jedna z kuratorek londyńskiego Design Museum.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama