Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

„Archiwum Ożywione”

W tym roku mija sto lat od jednej z najważniejszych bitew dla Polski i dla świata – Bitwy Warszawskiej. Z tej okazji organizowane są liczne inicjatywy, upamiętniające tą zwycięską dla Polski walkę. Jedną z nich jest projekt „1920/2020. Archiwum Ożywione”, realizowany przez Narodowe Archiwum Cyfrowe w Warszawie. Z tej okazji na Bulwarach Wiślanych będzie można oglądać murale Bartka Buczka i Mariusza Libla, które powstały w oparciu o materiały archiwalne z zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego. Szukali oni odpowiedzi na pytanie, jak wydarzenie historyczne sprzed stu lat i jego dokumentacja archiwalna mogą funkcjonować w dzisiejszej świadomości. Praca Bartka Buczka została zainspirowana fotografiami pełnymi żołnierskich strojów, dlatego to właśnie one znajdują się na muralu Mostu Świętokrzyskiego przy bulwarze Bohdana Grzymały-Siedleckiego. Natomiast Mariusz Libel znalazł natchnienie w nagraniach wspomnień świadków walk i w połączeniu z archiwalnymi zdjęciami, stworzył mural na schodach przy Moście Średnicowym. Ożywione materiały archiwalne mają nie tylko upamiętnić to wyjątkowe dla polskiej historii zdarzenie, ale również pobudzić rozmowy o mniej eksponowanych wątkach wojny polsko-bolszewickiej oraz Bitwy Warszawskiej 1920.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama