Szeroka gama Colorado

© Canon

Firma Canon zaprezentowała nowy model Colorado 1630, który rozszerza jego portfolio 64-calowych ploterów roll-to-roll w technologii UVgel. Jak podkreśla producent, profesjonalna przemysłowa maszyna drukująca przy stosunkowo niewielkim koszcie inwestycyjnym zapewnia dostęp do wszystkich korzyści wynikających z technologii UVgel i jest idealnym rozwiązaniem dla firm oczekujących wielkoformatowych wydruków w mniejszych nakładach.

 

Model Colorado 1630 został zaprojektowany z myślą o producentach materiałów reklamowych, dostawcach usług druku i działach firm odpowiedzialnych za drukowanie wewnętrzne. Urządzenie oferuje wysoką jakość druku w rozdzielczości 1800 dpi oraz wytrzymałe, bezwonne i natychmiastowo suche wydruki na niemal dowolnym podłożu. W najszybszym trybie dostępnym w ploterze, który służy do przygotowania materiałów do zastosowań zewnętrznych, takich jak bannery czy billboardy, dostępna jest możliwość druku o maksymalnej prędkości sięgającej 111 m²/godzinę. W trybie, który pozwala na druk w szczególnie wysokiej jakości, urządzenie osiąga szybkość 29 m²/godzinę. Dzięki opcjonalnym modułom, takim jak FLXfinish, czy dodatkowy podajnik materiałów do druku, model podstawowy Colorado 1630 można skonfigurować zgodnie z indywidualnymi potrzebami biznesowymi każdego użytkownika.

Wprowadzenie na rynek Colorado 1630 poszerza rodzinę ploterów Canon typu roll-to-roll wykorzystujących technologię UVgel. W portfolio producenta znajdują się już modele Colorado 1640/1650, które przeznaczone są dla użytkowników oczekujących druku o wysokim nakładzie, oraz tzw. fabryka tapet, która oferuje możliwość zautomatyzowanej, wysokonakładowej oraz kompletnej produkcji tapet.

 

© Canon

Produkcja bez przestojów

Nowy ploter zapewnia podobną, co jego większy odpowiednik - Colorado 1650 - wysoką wydajność i jakość produkcji, a także obsługę różnorodnych podłoży. Dodatkowo, dzięki wykorzystywaniu unikalnej technologii tuszy Canon UVgel, model 1630 tworzy precyzyjne wydruki o szerokiej gamie kolorów. Proste w obsłudze urządzenie stworzono po to, aby zapewnić szybką realizację zadań. Ponadto wydajność plotera wpływa na mniejsze koszty produkcji, co w połączeniu z redukcją wytwarzanych przez urządzenie odpadów i zmniejszeniem o 40 proc. zużycia tuszu w porównaniu z innymi technologiami, pozwala efektywniej zarządzać pracą i jednocześnie maksymalizować dochody. Dodatkowo użytkownicy Colorado 1650 otrzymują korzyści wynikające z nieprzerwanej produkcji, co jest możliwe dzięki funkcji uzupełniania tuszu w czasie pracy. W połączeniu z możliwościami automatyzacji, w tym monitoringu dyszy, konserwacji głowicy czy automatycznego podawania podłoży do druku, eliminowane są także zbędne przestoje. 

 

Zdalne sterowanie

Dzięki aplikacji Canon Remote Control użytkownicy mogą również zdalnie kontrolować status urządzenia, co ułatwia korzystanie z maszyny bez konieczności nadzoru jej pracy w trybie 24/7. Aplikacja Remote Control wysyła na urządzenia mobilne powiadomienia na temat aktualizacji statusu ploterów, ostrzeżenia i informacje o błędach. Użytkownicy Colorado mogą też zyskać komfort pracy dzięki programowi serwisowemu Canon ProCare, który poprzez dostęp do części zamiennych, profilaktycznej konserwacji i zdalnego wsparcia, zapewnia nieprzerwaną pracę urządzenia. Wszystko to razem pozwala uzyskać najwyższą możliwą produktywność i minimalne przestoje w firmie.

 

© Canon

Modułowe możliwości

Modułowa architektura Colorado 1630 pozwala użytkownikom rozpocząć pracę z modułem podstawowym i w zależności od potrzeb biznesowych wybierać spośród wachlarza dodatkowych elementów. Dla przykładu, ploter zainstalowany z jednym podajnikiem rolkowym może zostać łatwo rozbudowany o dodatkowy podajnik rolkowy. Rozwiązanie zapewnia również precyzyjna obsługę wielu  rodzajów podłoży, co gwarantuje niemal perfekcyjny druk obustronny. Opcja „print side in” pozwala drukować zarówno na wewnętrznej, jak i zewnętrznej powierzchni rolki. Co więcej, wszystkie opcje mogą być uruchamiane zdalnie, na żądanie i bez konieczności wizyty serwisowej. Z kolei opcjonalny moduł FLXfinish, wykorzystując unikatową technikę utrwalania za pomocą LED, umożliwia matowe lub błyszczące wykończenie każdego wydruku. To technologia zaprojektowana po to, aby wzmocnić wizualną stronę materiałów, takich jak bannery czy tapety bez konieczności wymiany tuszu czy materiału. Dzięki niej łatwiejszy staje się także druk na porowatych powierzchniach, np. papierze niepowlekanym czy miękkich materiałach, co znacznie zwiększa zakres możliwości marketingowych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama