Powrót do muzyki

Podczas gdy nie wiadomo jeszcze, kiedy duże wydarzenia, takie jak festiwale muzyczne czy koncerty będą mogły mieć miejsce w normalnych warunkach, w Wielkiej Brytanii odbył się koncert „nowej” rzeczywistości – uczestnicy wydarzenia oglądali występ artystów ze specjalnych zamontowanych platform. Nowe rozwiązanie pozwoliło zorganizować koncert zgodnie z panującymi zasadami dystansu społecznego, w czasie gdy na scenie występował angielski muzyk, i autor tekstów, Sam Fender.

Platformy zostały umieszczone przed sceną, a na każdej platformie mogło przebywać maksymalnie pięć osób. Łącznie na wydarzeniu zainstalowanych zostało 500 platform, przy ilości 2500 widzów. Napoje i posiłki można było zamówić przed rozpoczęciem występu, lub korzystając z specjalnie do tego przeznaczonej aplikacji. W planach są już koncerty kolejnych artystów, przeprowadzonych z zachowaniem dystansu społecznego.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama