Mimaki na targach Formnext. Nowy materiał do druku 3D

Na targach Formnext 2022, które odbędą się 15-18 listopada 2022 we Frankfurcie nad Menem firma Mimaki Europe zaprezentuje najnowsze rozwiązanie zaprojektowane specjalnie dla twórców pełnokolorowych modeli 3D. Nowy atrament Pure Clear MH-110PCL umożliwi artystom, projektantom produktów, architektom i specjalistom z dziedziny medycyny drukowanie dokładnych modeli 3D z przezroczystymi elementami.

 

Przezroczysty materiał MH-110PCL przeznaczony jest do stosowania ze sztandarową, pełnokolorową drukarką 3D Mimaki (3DUJ-553) utwardzającą promieniami UV. Materiał ten zapewnia lepszą przejrzystość i eliminuje żółte odcienie. Dodatkowo mieszając MH-110PCL z dowolnym z ponad 10 milionów kolorów Mimaki 3DUJ-553, twórcy modeli 3D mogą również tworzyć materiały o półprzezroczystych kolorach. Firma wykorzystała swoje doświadczenie w zakresie wysokiej jakości, realistycznej reprodukcji kolorów, aby klienci mogli przełamać dotychczasowe bariery przy tworzeniu modeli 3D.

Na stoisku Mimaki podczas targów Formnext efekty jakie można uzyskać dzięki atramentowi Pure Clear MH-110PCL będzie można zobaczyć na kolekcji prac znanego japońskiego  artysty Taketo Kobayashi. Doskonale pokazują one piękno i kreatywność, które można osiągnąć, gdy innowacyjna technologia spotyka się z ekspresyjną sztuką.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama