Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Koniec z marnowaniem jedzenia

Ekologia staje się tematem coraz popularniejszym. Zmagając się z trzydziestostopniowymi upałami jesteśmy w stanie wiele zrobić by zapobiec ekologicznej katastrofie. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele czynników ma wpływ na problemy ze środowiskiem. Muszą nam to uświadamiać kampanie społeczne. Jedną z lepszych przeprowadzono we Francji. W jej ramach w całym kraju rozwieszono plakaty z bardzo prostą grafiką i informacją, która daje wiele do myślenia. Kreacja przedstawia owinięty spaghetti widelec na biało-zielonym tle. Z makaronu wydobywa się para, jak to z gorącego posiłku. Tylko jeśli przeczytamy napis, zaczniemy się zastanawiać, czy to na pewno para. U góry plakatu zadano bowiem pytanie „Kto jest na trzecim miejscu w kwestii zanieczyszczenia powietrza na świecie?”. Odpowiedź znajdująca się na dole plakatu jest zastanawiająca i brzmi: „Marnowanie jedzenia”. Z pewnością tak zaskakujące rozwiązanie tej zagadki wzbudza refleksję. Każe też sądzić, że wspomniana wcześniej para może być symbolem zanieczyszczenia powietrza. Zapewne wiele osób zastanowi się, czy może zapobiec marnowaniu jedzenia na swoją małą, jednoosobową skalę i w ten sposób pomoże środowisku. Za kreację odpowiada agencja Socialclub, która przeprowadziła ją na zlecenie Too Good To Go.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama