Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Technologia Crystal-LED. Ekran LED w centrum kryzysowym

© Sony

Tureckie centrum kryzysowe AKOM wykorzystuje technologię Sony Crystal-LED z imponującym wyświetlaczem o wymiarach 972,8cm na 410,4 cm. Centrum w Stambule odpowiada za dostarczanie informacji na temat wszelkich klęsk żywiołowych, technologicznych lub spowodowanych przez człowieka w celu zminimalizowania ich ewentualnych negatywnych skutków. AKOM jest modelem dla wielu podobnych organizacji w kraju.

 

Decyzja o utworzeniu AKOM została podjęta po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Turcję 17 sierpnia 1999 roku. Jego magnituda wyniosła 7,6 w skali Richtera i pochłonęła życie ponad 17 100 osób. Konieczne stało się zapewnienie pełnej informacji i koordynacji działań w celu zapewnienia, aby wszelkie klęski w Stambule mogły zostać powstrzymane przy jak najmniejszych szkodach i w jak najkrótszym czasie.

 

Najbardziej zaawansowane systemy

Sala kontroli i koordynacji wyposażona jest w wyświetlacz składający się z 16 modułów na szerokość 12 modułów na wysokość o wymiarach całkowitych 972,8 cm na 410,4 cm. Wyświetlacz Crystal-LED z serii B gwarantuje jasny, kontrastowy obraz. Procesor X1TM stosowany w wyświetlaczach Crystal-LED odpowiada za jakość obrazu, zapewniając płynne, ostre i dokładne odwzorowanie kolorów, a także wyraźne przejścia tonalne bez utraty dynamicznych szczegółów. Jest to możliwe dzięki wbudowanym funkcjom procesora: 22-bitowej technologii Super Bit Mapping, Reality Creation i MotionflowTM, bardzo małym diodom LED oraz unikalnej technologii antyrefleksyjnej. Crystal-LED zapewnia szeroki kąt widzenia bez zniekształceń kolorów. Dzięki temu wszystko na dużym ekranie jest doskonale widoczne ze wszystkich stron, nawet w świetle dziennym. Idealnie nadaje się do przekazywania wszelkich informacji, śledzenia zmian w terenie, dzięki czemu zespoły mogą analizować lokalne potrzeby i wpływ bieżących wydarzeń.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama