Technologia Crystal-LED. Ekran LED w centrum kryzysowym

© Sony

Tureckie centrum kryzysowe AKOM wykorzystuje technologię Sony Crystal-LED z imponującym wyświetlaczem o wymiarach 972,8cm na 410,4 cm. Centrum w Stambule odpowiada za dostarczanie informacji na temat wszelkich klęsk żywiołowych, technologicznych lub spowodowanych przez człowieka w celu zminimalizowania ich ewentualnych negatywnych skutków. AKOM jest modelem dla wielu podobnych organizacji w kraju.

 

Decyzja o utworzeniu AKOM została podjęta po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Turcję 17 sierpnia 1999 roku. Jego magnituda wyniosła 7,6 w skali Richtera i pochłonęła życie ponad 17 100 osób. Konieczne stało się zapewnienie pełnej informacji i koordynacji działań w celu zapewnienia, aby wszelkie klęski w Stambule mogły zostać powstrzymane przy jak najmniejszych szkodach i w jak najkrótszym czasie.

 

Najbardziej zaawansowane systemy

Sala kontroli i koordynacji wyposażona jest w wyświetlacz składający się z 16 modułów na szerokość 12 modułów na wysokość o wymiarach całkowitych 972,8 cm na 410,4 cm. Wyświetlacz Crystal-LED z serii B gwarantuje jasny, kontrastowy obraz. Procesor X1TM stosowany w wyświetlaczach Crystal-LED odpowiada za jakość obrazu, zapewniając płynne, ostre i dokładne odwzorowanie kolorów, a także wyraźne przejścia tonalne bez utraty dynamicznych szczegółów. Jest to możliwe dzięki wbudowanym funkcjom procesora: 22-bitowej technologii Super Bit Mapping, Reality Creation i MotionflowTM, bardzo małym diodom LED oraz unikalnej technologii antyrefleksyjnej. Crystal-LED zapewnia szeroki kąt widzenia bez zniekształceń kolorów. Dzięki temu wszystko na dużym ekranie jest doskonale widoczne ze wszystkich stron, nawet w świetle dziennym. Idealnie nadaje się do przekazywania wszelkich informacji, śledzenia zmian w terenie, dzięki czemu zespoły mogą analizować lokalne potrzeby i wpływ bieżących wydarzeń.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama