Galeria Podgląd. Więcej sztuki w mieście

3 lipca Fundacja Sztuki Polskiej ING, we współpracy z niezależną galerią Turnus, odsłoniła kolejny projekt artystyczny w witrynie budynku na Placu Unii w Warszawie. Równolegle na wielkim ekranie, rozpoczął się przegląd sztuki wideo młodych artystów i artystek. Osoby zaproszone do podzielenia się swoją twórczością, zostały wyłonione z tegorocznej edycji projektu edukacyjnego Artysta - Zawodowiec.

 

© Fundacja Sztuki Polskiej ING

Do kolejnej już odsłony galerii jednego dzieła w centrum Warszawy, Fundacja Sztuki Polskiej ING zaprosiła galerię Turnus. Przez dwa miesiące, od 3 lipca, obejrzeć będzie można rzeźbę Anny Myszkowiak i malarstwo Karoliny Szwed. Pomimo małej przestrzeni wystawienniczej zdecydowano się wybrać dwie osoby, ponieważ Turnus kocha współpracę i towarzyskość. „Bardzo zależało nam na tym, aby wystawa nie była solowa. Artystki Anna Myszkowiak i Karolina Szwed pracują w innych mediach, ale obie mówią o dyskomforcie, który towarzyszy im przez większość życia, a sztuka staje się jego ujściem. Dyskomfort staje się produktem, który chcemy zaprezentować w witrynie” powiedziały twórczynie Turnusu, Kamila Falęcka i Marcelina Gorczyńska.


Na ekranie

Z kolei wewnątrz budynku, na kładce łączącej przestrzenie ING z budynkiem galerii handlowej, znajduje się kilkumetrowy Ekran. To pierwsza w stolicy wielkoformatowa, dostępna publicznie projekcja, która w całości poświęcona jest najnowszej sztuce wideo i performansowi. Na przestrzeni dwóch miesięcy odwiedzający Plac Unii Lubelskiej, będą mogli obejrzeć prace Martyny Modzelewskiej, Alicji Pakosz, Kamila Kaka i Kamila Wesołowskiego.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama