Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Mural przeciwko przemocy

We Wrocławiu przy ulicy Legnickiej powstał mural przeciwko przemocy, który odsłonięto w ramach Wrocławskiej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Nad malowidłem umieszczony został napis „Twoja obojętność krzywdzi innych. Dostrzeż przemoc. Zareaguj!”, natomiast obok widnieje numer na niebieską linię. Autorem muralu jest artysta Wojciech Kołacz. Odsłonięciu dzieła towarzyszyło uroczyste przecięcie wstęgi przez prezydenta miasta, Jacka Sutryka.

„Problem istnieje i z naszych obserwacji wynika, że jest coraz poważniejszy, zwłaszcza w czasach pandemii, gdzie wiele rodzin jest zamkniętych w domach i zjawisko przemocy się nasila. Pamiętamy też o tym, że istnieją różne rodzaje przemocy, nie tylko ta najbardziej haniebna, czyli mężczyzn w stosunku do kobiet. Chcemy o tym przypominać poprzez różne formy, działania i wierzę, że mural jest bardzo interesującym narzędziem, żeby wzmocnić ten przekaz i pamiętać o nim przez cały rok. Nie bądźmy obojętni, reagujmy” - podkreśla Jacek Sutryk.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama