Mural przeciwko przemocy

We Wrocławiu przy ulicy Legnickiej powstał mural przeciwko przemocy, który odsłonięto w ramach Wrocławskiej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Nad malowidłem umieszczony został napis „Twoja obojętność krzywdzi innych. Dostrzeż przemoc. Zareaguj!”, natomiast obok widnieje numer na niebieską linię. Autorem muralu jest artysta Wojciech Kołacz. Odsłonięciu dzieła towarzyszyło uroczyste przecięcie wstęgi przez prezydenta miasta, Jacka Sutryka.

„Problem istnieje i z naszych obserwacji wynika, że jest coraz poważniejszy, zwłaszcza w czasach pandemii, gdzie wiele rodzin jest zamkniętych w domach i zjawisko przemocy się nasila. Pamiętamy też o tym, że istnieją różne rodzaje przemocy, nie tylko ta najbardziej haniebna, czyli mężczyzn w stosunku do kobiet. Chcemy o tym przypominać poprzez różne formy, działania i wierzę, że mural jest bardzo interesującym narzędziem, żeby wzmocnić ten przekaz i pamiętać o nim przez cały rok. Nie bądźmy obojętni, reagujmy” - podkreśla Jacek Sutryk.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama