Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Mural przeciwko przemocy

We Wrocławiu przy ulicy Legnickiej powstał mural przeciwko przemocy, który odsłonięto w ramach Wrocławskiej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Nad malowidłem umieszczony został napis „Twoja obojętność krzywdzi innych. Dostrzeż przemoc. Zareaguj!”, natomiast obok widnieje numer na niebieską linię. Autorem muralu jest artysta Wojciech Kołacz. Odsłonięciu dzieła towarzyszyło uroczyste przecięcie wstęgi przez prezydenta miasta, Jacka Sutryka.

„Problem istnieje i z naszych obserwacji wynika, że jest coraz poważniejszy, zwłaszcza w czasach pandemii, gdzie wiele rodzin jest zamkniętych w domach i zjawisko przemocy się nasila. Pamiętamy też o tym, że istnieją różne rodzaje przemocy, nie tylko ta najbardziej haniebna, czyli mężczyzn w stosunku do kobiet. Chcemy o tym przypominać poprzez różne formy, działania i wierzę, że mural jest bardzo interesującym narzędziem, żeby wzmocnić ten przekaz i pamiętać o nim przez cały rok. Nie bądźmy obojętni, reagujmy” - podkreśla Jacek Sutryk.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama