Rozkład jazdy

Data publikacji: Styczeń 2013

W ramach targów Integrated Systems Europe (ISE) odbędzie się szereg wykładów, seminariów, dyskusji i sesji szkoleniowych. Które z wydarzeń mogą być szczególnie interesujące dla osób związanych z branżą viscom?

 

Punktem centralnym ISE 2013 będzie Strefa Edukacji zorganizowana przez InfoComm International oraz CEDIA. W jej ramach odbędzie się ponad 50 sesji treningowych. Oprócz tego Uniwersytet InfoComm przeprowadzi 25 seminariów. Oto wydarzenia, które mogą szczególnie zainteresować profesjonalistów i entuzjastów branży komunikacji wizualnej.

 

2k, 4k, 8k. Kiedy High Res naprawdę się liczy?

Czy rzeczywiście powinniśmy się troszczyć o różnice pomiędzy 2K, 4K i 8K. Czy oko ludzkie jest w stanie je dostrzec? Prezentacja pokaże, w jaki sposób systemy te funkcjonują w we współczesnym świecie AV oraz skupi się na technicznych wymaganiach instalacji 4Kx2K. Wykład pomoże zrozumieć ograniczenia percepcyjne odbiorców oraz ukaże sposoby twórczego wykorzystania różnych rozdzielczości.

 

Długodystansowa transmisja sygnału

Przesył danych od zawsze był bolączką twórców profesjonalnych systemów AV. Współcześnie głównym wyzwaniem jest pokonywanie ograniczeń narzucanych przez odległości. Jakość kabli, wymagana szybkość przekazu oraz ich związek z treścią komunikatu – oto główne tematy prelekcji. Wśród omawianych zagadnień znajdą się również technologie HDBase oraz DGKat.

 

Bezprzewodowe sygnały AV

Czy jesteśmy gotowi, aby zrezygnować z kabli? Celem seminarium jest pomoc w poruszaniu się po świecie bezprzewodowych transmisji. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z zagadnieniami takimi jak: wymagania techniczne, minimalizacja objętości danych, dostosowywanie formatów oraz nowe protokoły przesyłu (np. WHDI).

 

Współpraca wizualna w Chmurze

Podczas gdy dawniej firmy musiały inwestować w hardware, obecnie usługodawcy oferują możliwości minimalizacji bądź całkowitej eliminacji związanych z nim kosztów. Jednym z poruszanych w prezentacji zagadnień będzie VCaas (Video Conferencing as a Service): czy rzeczywiście może mienić się w pełni wirtualną usługą, skoro do jego obsługi potrzeba kamer oraz serwerów?

 

Ściany wideo Planar Mosaic

Technika kolażu wideo dla tych, którzy pragną nadać przekazowi nowatorski wyraz. Wykład pozwoli dowiedzieć się, w jaki sposób za pomocą kolażu można stworzyć atrakcyjny przekaz estetyczny bądź informacyjny, wywołać określone reakcje u odbiorców bądź budować doświadczenia związane z marką.  

 
 
 
 
 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama