Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Wygodnie i odpowiedzialnie, czyli jak?. 24. edycja konkursu Galerii Plakatu AMS

© Galeria Plakatu AMS

Konkurs Galerii Plakatu AMS już od prawie dwóch dekad zwraca uwagę na istotne tematy społeczne i kulturalne, zachęcając artystów do tworzenia mocnych, pobudzających do refleksji plakatów. Zwycięskie prace pojawiają się corocznie w największej istniejącej galerii sztuki, jaką jest przestrzeń miejska. W tym roku ruszyła 24. edycja konkursu, której partnerem głównym została Grupa Żabka, a partnerem wspierającym Miasto Stołeczne Warszawa.

 

Zadaniem uczestników jest stworzenie plakatu, który odpowie na pytanie: „Wygodnie i odpowiedzialnie, czyli jak?”. W tegorocznej edycji konkursu po raz pierwszy, oprócz klasycznej formy plakatu, można dodatkowo dołączyć jego formę motion, czyli 10-sekundową animację. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Dodatkowo, Grupa Żabka przyzna nagrodę specjalną, dla autorki lub autora pracy, który w najpełniejszy sposób zinterpretuje to, czym są lub mogą być wygodne i jednocześnie odpowiedzialne rozwiązania, które pozwalają uwalniać czas. Jest to nawiązanie do manifestu Żabki „Uwolnij swój czas”. Z kolei Miasto Stołeczne Warszawa przyzna nagrodę dodatkową dla plakatu najcelniej promującego ideę wolontariatu, jako najbardziej bezpośredniej formy troski o relacje społeczne i otoczenie. Konkurs ma charakter otwarty.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama