Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Polska w Sony Research Award

© Sony

Firma Sony rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń do szóstej edycji programu nagród badawczych „Sony Research Awards”. Program zapewnia finansowanie badań nad rozwojowymi i innowacyjnymi technologiami we współpracy z grupami badawczymi firmy Sony. Zgłoszenia mogą nadsyłać uniwersytety z USA, Kanady, Indii oraz 17 krajów europejskich, w tym od 2021 roku również z Polski.

W ramach programu przyznawane są dwie nagrody: Faculty Innovation Award i Focused Research Award. Obie koordynowane są przez centrum badawczo-rozwojowe Sony i mogą mieścić się w trzech kategoriach tematycznych: „Technologia informacyjna”, „Urządzenia i materiały” oraz „Nauki przyrodnicze”. Nagrody te stwarzają naukowcom nowe możliwości w zakresie przeprowadzania nowatorskich badań mających na celu wprowadzanie w życie przełomowych technologii.

W ramach nagrody Faculty Innovation Award kierownicy projektów otrzymują kwotę do 100 tysięcy dolarów na okres jednego roku (z możliwością przedłużenia) na projekty, które w szerokim zakresie wpisują się w bieżące zainteresowania badawcze firmy Sony. Nagroda Focused Research Award zapewnia wsparcie w wysokości do 150 tysięcy dolarów na jeden rok (z możliwością przedłużenia) na prowadzenie badań bardziej skoncentrowanych na obszarach bezpośredniego zainteresowania firmy Sony. Wydziały akademickie mogą prowadzić nowe badania lub rozwijać i kontynuować już prowadzone dzięki ścisłej współpracy z wewnętrznym zespołem badawczym firmy. Termin składania wniosków upływa 15 września 2021 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama