Przegląd Digital Signage 2016

Data publikacji: sierpień 2016

Systemy Digital Signage to nie tylko reklama, to sposób komunikacji. Komunikacji wielopłaszczyznowej. Czy wybierając menu w restauracji, oglądając mecz w barze, czy obserwując dane giełdowe - korzystamy z nich na co dzień. Systemy te stały się częścią naszego życia powszedniego, o których nie myślimy, a bez których ciężko byłoby się znaleźć w pewnych sytuacjach. Wszechobecne wyświetlacze płaskie, odtwarzacze multimedialne, czy oprogramowanie do zarządzania treścią to tylko niektóre z elementów Digital Signage, prezentowanych przez firmy z naszego corocznego przeglądu, który prezentujemy poniżej.

 

 

 

 

 

 

 

Accuratus sp. z o.o.

ul. Domaniewska 52

02-672 Warszawa

 

E-mail: info@accuratus-software.pl

Strona: www.accuratus-software.pl

             www.spread24.com

 

SpreAD to system typu Digital Signage, należący do najbardziej innowacyjnych i efektywnych kosztowo na świecie, zaprojektowany przez inżynierów firmy Accuratus - lidera najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych. Nasze instalacje można podziwiać na całym świecie.

 

spreAD

Spreadium

 

 

Etinel Software

ul. Prosta 25/1

34-312 Międzybrodzie Żywieckie

 

 

E-mail: biuro@etinel.pl

Strona: www.lcdplayer.pl

             www.etinel.pl

             www.pictorplayer.com

 

Etinel Software jest producentem oprogramowania dla sieci Digital Signage. Z naszego systemu Pictor korzystają uczelnie, fabryki, wojsko oraz sklepy. Nowość w ofercie to aplikacja Pictor dla systemu Android, która dzięki szybkiej konfiguracji i niezwykle atrakcyjnej prezentacji treści umożliwi również niewielkim klientom korzystanie z profesjonalnych narzędzi.

 

Pictor Pro (wersja Windows z zarządzaniem sieciowym)

Pictor Lite (wersja Windows pracująca lokalnie)

Pictor Android (wersja Android z zarządzaniem przez stronę lub konto Dropbox)

 

 

IMS r&d sp. z o.o.

ul. Lipowa 3

30-702 Kraków

Tel. +48 12 257 00 22

E-mail: rnd@ims.fm

Strona: www.ims.fm/rnd/

 

 

 

 

 

IMS r&d (należąca do grupy IMS) projektuje, instaluje i zarządza dedykowanymi kompletnymi systemami digital signage w dużych obiektach handlowych i przestrzeniach publicznych. Systemy złożone są z odtwarzaczy treści oraz od kilku do kilkudziesięciu monitorów lub wielkoformatowych, często niestandardowych ekranów LED. Współpraca z firmą IMS r&d obejmuje projektowanie, pełne wykonawstwo a także nadzór online a także zarządzanie systemem. Do zarządzania firma wykorzystuje sprawdzone autorskie oprogramowanie TCadvert, wdrożone we wszystkich, strategicznych dla grupy IMS systemach digital signage. Autorski system TCadvert w odróżnieniu od innych jest oparty na zarządzaniu regułowym i automatycznym generowaniu kolejności emisji. Nacisk został położony na bezpieczeństwo dla reklamodawców oraz na szybkość i pewność jego obsługi. Główne funkcjonalności systemu: programowanie różnych typów kampanii w wyznaczonych godzinach, obsługa kampanii priorytetowych, obsługa wszystkich popularnych formatów video, graficznych i Flash, szczegółowe statystyki z prezentowanych kampanii a przed wszystkim zdalne zarządzanie treścią w czasie rzeczywistym oraz możliwość uaktualnienia jej przez port USB.

 

TCadvert

 

 

 

Philips Professional Display Solutions

ul. Cybernetyki 9

02-677 Warszawa

Tel.: +48 600 438 078

E-mail: mariusz.chludzinski@tpv-tech.com

Strona: www.philips.com/professionaldisplaysolutions

 

 

 

 

 

Philips Professional Display Solutions oferuje profesjonalne rozwiązania monitorów wielkoformatowych oraz telewizji hotelowej i szpitalnej. Cechy monitorów w zależności od linii QL, EL, VL, X, U, T: zakres przekątnych 32-98”, zakres jasności 350-2000 cd/m2, linia multitouch 42-84” , linia bezszwowa 46-55”, linia 4K 75-98”, pamięć wewnętrzna 8-16 GB, wbudowana przeglądarka HTML5, kalibracja kolorów, fail over, HDBaseT, OPS, Ambilight, kompatybilność z oprogramowaniem CMND Create & Control.

Nowa linia 2016 Philips Android SoC (D-Line) - WiFi, slot mPCIe (np. modem 4G LTE, interfejs M2M), 16 GB, Chromium HTML5 FHD, GPU Quad Core, Proof of Play, wersje Android multitouch.

Telewizory Philips Hospitality TV / Healthcare TV - linie Studio, EasySuite (CMND Create&Control) , MediaSuite & Signature Ambilight (CMND Create&ControI, SmartTV, IPTV, WiFi, Direct Share, Miracast, SmartTV AppControl), Nowość 2016 - Android MediaSuite & Signature SmartTV .

 

Philips CMND&Create

Philips CMND&Control

Philips CMND.io

  

 

Sagiton sp. z o.o.

ul. Strzegomska 138

54-429 Wrocław

Tel.: +48 71 758 00 70

E-mail: contact@sagiton.pl

Strona: www.sagiton.pl

 

 

Wyróżnij swoją firmę, usługę lub produkt - wykorzystaj nowoczesne technologie marketingowe:

- Wirtualne spacery w okularach 3D oraz Augmented Reality - dostarcz nowych emocji klientom, przenieś ich do innej rzeczywistości lub urozmaić ich świat istniejący;

- Internet wszechrzeczy (Internet of Things/IoT) - otocz klientów inteligentnymi przedmiotami (Smart Objects) i kieruj do nich odpowiedni przekaz w zależności od ich upodobań;

- Technologie Mobilne - bądź zawsze w zasięgu ręki;

- Big Data - kolekcjonuj informacje z nowych kanałów (IoT, QR, NFC, GPS) w celu optymalizacji zysków;

- Data Privacy - udostępniaj i wymieniaj dane w sposób bezpieczny i kontrolowany.

Skup się na swoim produkcie lub usłudze, my zajmiemy się resztą: połączymy technologię z Twoim biznesem.

Sagiton - Twój partner w technologiach marketingowych.

 

Visit & Play - aplikacja łącząca wirtualny spacer nowej generacji w z elementami gry

 

 

 

Sharp Electronics Europe Gmbh sp. z o.o.

Oddział w Polsce

ul. Poleczki 33

02-822 Warszawa

Tel.: +48 22 545 81 00

Strona: www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/

 

 

Sharp jest innowacyjnym i wiodącym producentem technologii wizualnych, oferując szeroką gamę rozwiązań dotyczących prezentacji i profesjonalnych zastosowań. Aktualnie w portfolio firmy dostępne są ekrany w rozmiarach do 228,6 cm, cechujące się niezwykłą jakością obrazu, wysoka wydajnością i możliwością działania 24/7. Niektóre modele są dodatkowo wyposażone w możliwość tworzenia z nich ścian wideo, są interaktywne i pracują w ultrawysokiej rozdzielczości. Wykorzystując Sharp Cloud Portal Office, który jest jednocześnie magazynem obrazów i serwisem oprogramowania, Sharp wspiera wiele działań biznesowych. Jest idealnym rozwiązaniem dla każdej profesjonalnej ekspozycji.

 

Sharp PNSV01 - Viewer Version

Sharp PNSS01 - Standalone Version

Sharp PNSS02 - Network Version

Sharp PNSS05 - Professional Version

Sharp PNSW05 - Professional WEB Server Version

Sharp PNSP02 - Aktualizacja wersji SS02 do SS05

Sharp PNSP05 - Aktualizacja wersji SS05 do SW05

 

   

Solix sp. z o.o. sp.k.

ul. 1 Maja 13

27-200 Starachowice

Tel.: +48 41 240 63 05

 

E-mail: solix@solix.pl

Strona: www.solix.pl

 

Solix jest dostawcą nowatorskich rozwiązań digital signage:

- systemy multichannel - sklep fizyczny, internetowy, ebeacony, analityka zachowania klientów;

- system rozpoznawania wieku i płci klienta dostosowujący treść reklam do osób patrzących na ekran;

- integracja z czytnikami kodów kreskowych, NFC, kamerą, monitorami dotykowymi;

- produkcja infokiosków, totemów multimedialnych, aplikacje na tabletach;

- integracja z analityką stron internetowych i kampaniami Adwords;

- statystyki wyświetleń, oglądalności reklam, tendencji.

 

Central Stacks

Solix DS

Brightsign

 

 

Toshiba Europe GmbH sp. z o.o. Oddział w Polsce

ul. Pokoju 1, 55-040 Biskupice Podgórne

ul. Iłżecka 26, Bud. E, 02-135 Warszawa

Tel.: +48 783 830 801

E-mail: michal.dolaszynski@toshiba-teg.com

Strona: www.toshiba.pl/generic/professional-signage/

 

Toshiba Corporation to, według amerykańskiego magazynu „Fortune”, jedna z 500 największych firm na świecie. Oferuje ona zaawansowane rozwiązania elektryczne i elektroniczne. Pięć jej głównych obszarów zainteresowań to: Energia i Infrastruktura, Rozwiązania dla Społeczeństwa, Rozwiązania dla Służby Zdrowia, Komponenty i Urządzenia Elektroniczne, Produkty i Usługi Codziennego Użytku.

Działając w myśl zasady Toshiba Group „Tworzone dla Ludzi, Tworzone dla Przyszłości (Committed to People, Committed to the Future)”, Toshiba dąży do wzrostu poprzez kreatywność i innowacje („Growth Through Creativity and Innovation”), by tworzyć świat, w którym ludzie będą żyli bezpiecznie i wygodnie.

Firma Toshiba została założona w 1875 roku i składa się z sieci ponad 590 firm zatrudniających 200 000 pracowników na całym świecie. Jej roczna sprzedaż przekracza 63 miliardy dolarów amerykańskich. Więcej informacji na temat firmy Toshiba znajduje się na stronie: www.toshiba.pl.

 

Toshiba Europe GmbH, z siedzibą w Neuss (Niemcy) jest częścią grupy Toshiba Corporation, Tokio.

Toshiba Business Vision ONE (wersja bezpłatna preinstalowana na Toshiba Player OPS TD-EBV1)

Toshiba Business Vision Cloud (wersja płatna preinstalowana na Toshiba Player OPS TD-EBV1)

 

 

Toucan Systems sp. z o.o.

al. Grunwaldzka 103A

80-244 Gdańsk

E-mail: biuro@toucan-systems.pl

Strona: toucan-systems.pl/

 

Toucan Systems specjalizuje się w produkcji oprogramowania dla branży audiowizualnej. Spółka współpracuje z największymi integratorami w Polsce dostarczając kompleksowe rozwiązania informatyczne. W zakres specjalizacji wchodzą zarówno interaktywne aplikacje multimedialne, aplikacje webowe oraz systemy zarządzania. Toucan Systems jest producentem oprogramowania EMS, które pozwala na zarządzanie sprzętem audiowizualnym. Największe wdrożenia obejmują instalacje, w których działa ponad 1 000 urządzeń.

 

EMS (zarządzanie sprzętem AV)

TOCO (system digital signage)

  

 

Union Systems 2000 sp. z o.o.

ul. Patriotów 110, lokal 318

04-844 Warszawa

Tel.: +48 22 828 24 65

E-mail: union@union.com.pl

Strona: www.uniview.pl

 

Union Systems 2000 dostarcza autorskie oprogramowanie dla zastosowań digital signage o nazwie UniView, obecne na rynku od ośmiu lat. Jest ono przeznaczone do budowania zaawansowanych rozwiązań w oparciu o zarządzanie za pomocą przeglądarki www i niezawodny odtwarzacz treści. Dzięki licznym wbudowanym funkcjom, systemowi wtyczek, możliwości definiowania plansz przez użytkownika, UniView świetnie się sprawdza w różnorodnych zastosowaniach. Oprócz typowych możliwości, jak wyświetlanie obrazów, wideo oraz tekstu, w tym tekstu przewijanego, dostępne są elementy do wyświetlania transmisji strumieniowej, przechwytywania obrazu, funkcje obsługi interakcji z odbiorcą, obsługa kontrolera Microsoft Kinect, protokołu Z-Wave. Dzięki tym cechom UniView stanowi bazę nie tylko do budowania przekazu reklamowego, ale również do takich zastosowań, jak inteligentne sale konferencyjne, wystawy multimedialne, inteligentny dom. Wbudowana jest funcja wspomagania automatycznego układania układów ramowych plansz. Aktualizacja odbywa się w czasie rzeczywistym, bez przeładowywania całej zawartości. System jest odporny na zaniki łączności sieciowej, może reagować na przeterminowaną treść, może też pracować off-line. Warto wymienić wbudowany interfejs wykrywania twarzy. Oprogramowanie UniView dostępne jest na platformach Windows i Linux. Oferujemy wygodny model usługi SaaP - panel zarządzania dostępny w chmurze; wystarczy zamontować odtwarzacz i wpiąć bezpiecznym protokołem do sieci Internet. Dostarczamy samo oprogramowanie, gotowe platformy sprzętowe lub kompletne rozwiązania.

 

UniView

 

 

NEC Display Solutions

Przedstawicielstwo w Polsce

ul. Bociana 22a

31-231 Kraków

Tel.: +48 12 614 53 53

E-mail: biuro@nec-displays-pl.com

Strona: www.nec-display-solutions.pl

 

 

 

 

NEC Display Solutions jest jednym z czołowych światowych dostawców monitorów LCD, ścian video oraz projektorów. W ofercie posiada m.in. monitory wielkoformatowe i oprogramowanie wykorzystywane w systemach Digital Signage.

 

NEC Field Analyst – software biometryczny

NEC LeafEngine – oprogramowanie middleware przeznaczone do integracji oprogramowania DS. z różnego rodzaju czujnikami umożliwiającymi personalizację kontentu

Darmowe oprogramowanie do zarządzania treścią DS. – dostarczane wraz z media playerami NEC opartymi na systemie Android

 

 

 

Samsung Electronics Polska

ul. Marynarska 15

02-674 Warszawa

Strona: www.samsung.com/pl

 

 

 

 

 

  

 

Samsung oferuje nie tylko szeroki wybór profesjonalnych ekranów LFD o zróżnicowanych rozmiarach, od 32 do 110 cali, ale też wiele rozwiązań software’owych dla wyświetlaczy LFD, umożliwiających m.in. zarządzanie treściami (system Samsung MagicInfo), kalibrację ekranów oraz tworzenie z nich złożonych ścian wideo. Rozwiązanie MagicInfo Video Wall 2.0 pozwala zarówno na proste łączenie ekranów w prostokątną wielkoformatową ścianę wideo, jak również na budowanie z nich wyjątkowych mozaik, które swoim nieregularnym kształtem przyciągają uwagę znacznie skuteczniej niż klasyczne instalacje.

 

Samsung MagicInfo

Samsung MagicInfo Express

Samsung MagicInfo Video Wall 2.0

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama