Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Książka za worek śmieci

19 września w pięciu największych miastach Polski odbędzie się XV edycja akcji „Książka za worek śmieci”. Do akcji będą mogli dołączyć mieszkańcy Poznania, Warszawy, Łodzi, Krakowa i Wrocławia. Każdy, komu uda się zebrać pełen worek śmieci, przyczyni się nie tylko do poprawy stanu naszej planety, ale również dostanie w nagrodę książkę.

Akcje zapoczątkowała w 2019 roku podróżniczka, pisarka i eko-aktywistka Anna Jaklewicz: “Pomysł narodził się podczas festiwalu podróżniczego w Gryfinie, na którym promowałam swoją książkę. Podczas tej pierwszej akcji zebraliśmy niemal dwie tony śmieci! Postanowiłam więc działać dalej. Ruszyłam w Polskę, żeby promować ekologiczny styl życia, a jednocześnie zachęcać do czytania. Do tej pory odbyło się czternaście edycji akcji. Do wspólnego sprzątania przyłączyło się blisko tysiąc osób z kilkudziesięciu miejscowości. Udało się zebrać ponad dwadzieścia ton śmieci.” – opowiada Anna Jaklewicz.

Na uczestników czeka łącznie 300 książek. Dostaną je Ci, którzy jako pierwsi zarejestrują się w wydarzeniu i wezmą udział w akcji. Szczegóły można znaleźć tutaj: Facebook - Książka za worek śmieci.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama