Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Książka za worek śmieci

19 września w pięciu największych miastach Polski odbędzie się XV edycja akcji „Książka za worek śmieci”. Do akcji będą mogli dołączyć mieszkańcy Poznania, Warszawy, Łodzi, Krakowa i Wrocławia. Każdy, komu uda się zebrać pełen worek śmieci, przyczyni się nie tylko do poprawy stanu naszej planety, ale również dostanie w nagrodę książkę.

Akcje zapoczątkowała w 2019 roku podróżniczka, pisarka i eko-aktywistka Anna Jaklewicz: “Pomysł narodził się podczas festiwalu podróżniczego w Gryfinie, na którym promowałam swoją książkę. Podczas tej pierwszej akcji zebraliśmy niemal dwie tony śmieci! Postanowiłam więc działać dalej. Ruszyłam w Polskę, żeby promować ekologiczny styl życia, a jednocześnie zachęcać do czytania. Do tej pory odbyło się czternaście edycji akcji. Do wspólnego sprzątania przyłączyło się blisko tysiąc osób z kilkudziesięciu miejscowości. Udało się zebrać ponad dwadzieścia ton śmieci.” – opowiada Anna Jaklewicz.

Na uczestników czeka łącznie 300 książek. Dostaną je Ci, którzy jako pierwsi zarejestrują się w wydarzeniu i wezmą udział w akcji. Szczegóły można znaleźć tutaj: Facebook - Książka za worek śmieci.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama