Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Książka za worek śmieci

19 września w pięciu największych miastach Polski odbędzie się XV edycja akcji „Książka za worek śmieci”. Do akcji będą mogli dołączyć mieszkańcy Poznania, Warszawy, Łodzi, Krakowa i Wrocławia. Każdy, komu uda się zebrać pełen worek śmieci, przyczyni się nie tylko do poprawy stanu naszej planety, ale również dostanie w nagrodę książkę.

Akcje zapoczątkowała w 2019 roku podróżniczka, pisarka i eko-aktywistka Anna Jaklewicz: “Pomysł narodził się podczas festiwalu podróżniczego w Gryfinie, na którym promowałam swoją książkę. Podczas tej pierwszej akcji zebraliśmy niemal dwie tony śmieci! Postanowiłam więc działać dalej. Ruszyłam w Polskę, żeby promować ekologiczny styl życia, a jednocześnie zachęcać do czytania. Do tej pory odbyło się czternaście edycji akcji. Do wspólnego sprzątania przyłączyło się blisko tysiąc osób z kilkudziesięciu miejscowości. Udało się zebrać ponad dwadzieścia ton śmieci.” – opowiada Anna Jaklewicz.

Na uczestników czeka łącznie 300 książek. Dostaną je Ci, którzy jako pierwsi zarejestrują się w wydarzeniu i wezmą udział w akcji. Szczegóły można znaleźć tutaj: Facebook - Książka za worek śmieci.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama