Książka za worek śmieci

19 września w pięciu największych miastach Polski odbędzie się XV edycja akcji „Książka za worek śmieci”. Do akcji będą mogli dołączyć mieszkańcy Poznania, Warszawy, Łodzi, Krakowa i Wrocławia. Każdy, komu uda się zebrać pełen worek śmieci, przyczyni się nie tylko do poprawy stanu naszej planety, ale również dostanie w nagrodę książkę.

Akcje zapoczątkowała w 2019 roku podróżniczka, pisarka i eko-aktywistka Anna Jaklewicz: “Pomysł narodził się podczas festiwalu podróżniczego w Gryfinie, na którym promowałam swoją książkę. Podczas tej pierwszej akcji zebraliśmy niemal dwie tony śmieci! Postanowiłam więc działać dalej. Ruszyłam w Polskę, żeby promować ekologiczny styl życia, a jednocześnie zachęcać do czytania. Do tej pory odbyło się czternaście edycji akcji. Do wspólnego sprzątania przyłączyło się blisko tysiąc osób z kilkudziesięciu miejscowości. Udało się zebrać ponad dwadzieścia ton śmieci.” – opowiada Anna Jaklewicz.

Na uczestników czeka łącznie 300 książek. Dostaną je Ci, którzy jako pierwsi zarejestrują się w wydarzeniu i wezmą udział w akcji. Szczegóły można znaleźć tutaj: Facebook - Książka za worek śmieci.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama