Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Brandalism krytykuje

Organizacja Brandalism zainstalowała na terenie angielskich miast, m. in. w Londynie, Bristolu i Birgmingham ponad 100 bilbordów wyśmiewających reklamy firm samochodowych. Krytykują one przemysł motoryzacyjny za wprowadzające w błąd reklamy, które powodują zwiększony popyt na zanieczyszczające środowisko pojazdy. Według jednego z członków organizacji, Petera Marcuse’a, wynikające z użytku samochodów konsekwencje, takie jak zanieczyszczenie powietrza czy chociażby coraz większe korki na ulicach są pomijane w prezentowanych reklamach. Za absurd uważa on także sytuacje, w których ów reklamy podziwiane są przez kierowców stojących właśnie w korkach.

Bilbordy zainstalowane bez pozwolenia odnoszą się do konkretnych producentów takich jak BMW, VW, Range Rover, Lamborghini, Ford, Citroën czy Infiniti. Prace zostały stworzone przez ponad 30 artystów należących do organizacji. Spotkały się z mieszanym odzewem i zgromadziły zarówno zwolenników akcji, jak również tych, którzy twierdzą, że użytkowanie samochodu to często nie kwestia wyboru, ale konieczność, ze względu na słabą strukturę miejskich połączeń komunikacyjnych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama