Kalendarium

07-09.01.2025 · PSI, Dusseldorf

28.01-31.01.2025 · RemaDays, Nadarzyn

04-07.02.2025 · ISE, Barcelona

06-09.05.2025 · Fespa, Berlin

Panasonic Connect Europe. Nowe oprogramowanie

Firma Panasonic Connect Europe wprowadziła na rynek nowe, zintegrowane oprogramowanie dla procesorów multimedialnych z serii ET-FMP50. Zostało ono zaprojektowane specjalnie dla wszystkich trzech procesorów multimedialnych z tej serii, aby uprościć i usprawnić cały proces roboczy – od zaawansowanej konfiguracji po zarządzanie treściami.

 

© Panasonic Connect Europe

Nowe rozwiązanie zapewnia instalatorom i operatorom technicznym intuicyjną i bezproblemową kontrolę nad immersyjnymi projektami z wielu projektorów, a to wszystko z jednej platformy. Oprogramowanie bezbłędnie integruje zaawansowane możliwości regulacji obrazu, w tym precyzyjną korekcję geometrii, z kompleksowymi funkcjami zarządzania treścią podczas korzystania z serii FMP50.


Opcje oprogramowania

Podczas instalacji i konfiguracji technicy mogą korzystać z automatycznej regulacji ekranu, aby wprowadzić wiele skomplikowanych zmian, tworząc immersyjne efekty wizualne z niezrównaną dokładnością. Dzięki regulacji na poziomie pojedynczych pikseli, zapewnia to precyzyjne i szczegółowe dostosowanie, poprawiając jakość obrazu po regulacjach. Rezultatem jest płynniejsze i bardziej dopracowane wykończenie, które wiernie odwzorowuje drobne szczegóły, podnosząc ogólne wrażenia wizualne. Funkcje obejmują: korekcję geometrii, dzielenie treści, blendowanie krawędzi, regulację poziomu czerni, dopasowywanie kolorów oraz maskowanie. Ponadto, korzystając z funkcji zarządzania treścią, użytkownicy mają dostęp do wszystkich narzędzi potrzebnych do automatyzacji odtwarzania treści z wielu urządzeń multimedialnych. Mogą bez wysiłku rejestrować różnego rodzaju zasoby, takie jak zdjęcia i filmy, tworzyć playlisty i z łatwością planować dzienne, miesięczne, a nawet roczne harmonogramy.

 

Seria FMP50

Seria procesorów multimedialnych FMP50, wprowadzona na rynek na początku roku, obejmuje dwa urządzenia typu box (ET-FMP50/FMP20) oraz kartę funkcyjną kompatybilną ze specyfikacją Intel SDM (ET-SBFMP10). Zaprojektowane specjalnie do dużych środowisk multiprojekcyjnych, modele FMP50 i FMP20 mają kompaktową formę, co umożliwia ich instalację w pobliżu projektorów Panasonic w celu zredukowania okablowania lub wykorzystanie w standardowej szafie z opcjonalnym zestawem montażowym. Obsługują one wyjście obrazu 3840 x 2160p przez 4x HDMI. Wiele urządzeń może zostać zsynchronizowanych, umożliwiając połączenie projektorów w dowolnej skali. Model SBFMP10 jest wstawiany do kompatybilnego slotu SDM w projektorze, dekodując sygnały 3840 x 2160p. Połączenie urządzenia odbywa się za pomocą pojedynczego kabla LAN.

 

Nowe możliwości
Dzięki temu nowemu oprogramowaniu, seria FMP50 staje się potężnym rozwiązaniem dla projektów wymagających użycia wielu modeli jednocześnie, niezależnie od tego, czy są używane samodzielnie, jak i w połączeniu w celu tworzenia immersyjnych doświadczeń. Ta kombinacja zapewnia niezrównaną elastyczność i precyzję, co czyni ją idealnym wyborem do szerokiego zakresu zastosowań. „To najnowsze oprogramowanie dla naszej serii FMP50 umożliwia integratorom tworzenie immersyjnych doświadczeń w szybszy, bardziej zoptymalizowany i opłacalny sposób. Nasi partnerzy mogą kontrolować, zarządzać i dostosowywać wszystko w ramach przygotowań oraz na miejscu podczas realizacji swoich projektów. W ekosystemie projekcyjnym firmy Panasonic rozwiązanie to usprawnia okablowanie i instalację, poprawia interoperacyjność oraz umożliwia szybkie i łatwe programowanie oraz regulacje lub ich ponowną kalibrację, gdy zajdzie taka potrzeba. Idąc dalej, nadal będziemy dodawać funkcjonalności do tej przełomowej platformy oprogramowania, w tym zdalną obsługę i monitorowanie” podsumował Hartmut Kulessa, European Marketing Manager działu rozwiązań systemów wizualnych w Panasonic Connect Europe.

 

Nowe oprogramowanie, które nie wymaga licencji, jest dostępne do pobrania TUTAJ.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama