Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Cyfrowe muzeum w Normandii. Współczesna rekonstrukcja historii

© Panasonic

W Arromanches-les-Bains przy pomocy projektorów Panasonic powstało cyfrowe muzeum upamiętniające historyczne lądowania w Normandii. Aby zapewnić wierne odtworzenie wydarzeń wykorzystano wiele różnych cyfrowych technik.

 

Wystawa wizualna składa się z siedmiu sekwencji, mających za zadanie objaśnienie niesamowitego technologicznego i logistycznego wyzwania, jakim było zbudowanie prefabrykowanych portów, które zostały wykorzystane do transport ludzi, sprzętu i zaopatrzenia lądowego latem 1944 roku.

 

Projekcja wirtualnej rzeczywistości

Odwiedzający najpierw zajmują miejsca w audytorium, gdzie laserowy projektor wyświetla wprowadzający film o okresie pomiędzy rokiem 1919 a 1944. Następnie przekraczają kładkę, gdzie mają możliwość oglądać panoramiczny obraz wielkości 10m na 3m, który przedstawia wydarzenia z nocy z 5. na 6. czerwca 1944. W tej przestrzeni odległość projekcji jest bardzo mała, co sprawiło, że wybór urządzeń padł na cztery projektory laserowe i obiektywy krótkoogniskowe. Z powodu bliskiej odległości odwiedzających od projektorów, zostały one ustawione na tryb cichy, a jasność projektorów została dostosowana tak by zapewniać stały strumień świetlny. Mapowanie wideo na dużym modelu 28m² analizuje operacje po D-Day od 7 czerwca do 11 czerwca 1944 r. Projekcja portu na przezroczystym holograficznym płótnie, nałożonym przez okna na tło morza, pozwala zwiedzającym doświadczać odbudowy sztucznego portu tuż przed sobą przy akompaniamencie ścieżki dźwiękowej, która doskonale oddaje epokę.

 

Dyskretna i bezpieczna instalacja

Wszystkie projektory są podłączone w standardzie HDBaseT™ za pośrednictwem portu Digital Link. Gwarantuje to niezawodne połączenie na długich dystansach okablowania. Integracja jest dyskretna i bezpieczna, za pomocą jednego kabla łączącego projektor i źródło wideo. Projektory laserowe firmy Panasonic wymagają minimalnej obsługi technicznej. Seria wykorzystanych projektorów laserowych zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić 20 000 godzin bezobsługowej pracy przy długotrwałej jasności i jednolitości kolorów, dzięki najnowocześniejszemu, odpornemu na kurz silnikowi optycznemu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama