Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Zrównoważone alternatywy

© Antalis

Firma Antalis rozpoczyna globalną inicjatywę na rzecz bardziej zrównoważonego rozwoju w branży Visual Communication. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na alternatywne rozwiązania i materiały nadające się do recyklingu, firma wspiera klientów w wyborze proekologicznych surowców, prezentując nowy system oceny produktów - The Green Star System. Nowy system dla materiałów do komunikacji wizualnej uwzględnia takie czynniki, jak rodzaj zastosowanego surowca oraz możliwość ponownego przetworzenia produktu po zakończeniu okresu użytkowania, przyznając mu ocenę w skali od zera do pięciu gwiazdek.

System ten pozwoli klientom firmy odnaleźć się w ofercie i dokonać właściwego wyboru materiałów, dzięki ich oznaczeniu. Green Star System opisuje oferowane produkty pod kątem ich zaawansowania w programie zrównoważonego rozwoju, dając w ten sposób nowy wymiar w wyborze produktów do realizacji zleceń. Z pomocą Green Star System producent dąży do tego, aby do 2030 roku 75 procent oferowanych produktów posiadało co najmniej trzy gwiazdki. Antalis zagwarantuje ponadto, że wszystkie odpowiedzialne środowiskowo produkty (z oceną od 3 do 5 gwiazdek) będą dostępne w 28 krajach, w których firma jest obecna z ofertą produktów do komunikacji wizualnej, zapewniając tym samym zrównoważone rozwiązania alternatywne dla tworzyw sztucznych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama