Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Śladem Igrzysk Olimpijskich

Data publikacji: styczeń 2015

Targi: Poleko 2013, Poznań

Wystawca: SARPI Dąbrowa Górnicza Sp. z o.o., Veolia Usługi dla Środowiska S.A.

Projekt: Meliński Minuth

 Podczas organizacji Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku zrodziła się idea zrównoważonego zarządzenia eventami, połączona z troską o środowisko i społeczność lokalną. Wszystko to dało podstawy stworzenia nowego standardu ISO 20121. Wielu światowych i europejskich pionierów branży targowej zwróciło szczególną uwagę na wytyczne zawarte w standardzie, ale niewielu zdecydowało się na jego wdrożenie.

 

Firma Meliński Minuth, która od 2009 roku należy do międzynarodowej organizacji targowej IFES (International Federation of Exhibition and Event Services), korzysta z najlepszych wzorców i trendów w branży. Współpraca z najlepszymi skutkuje najwyższą jakością oferowanych usług i produktów, ale również poszerza wiedzę i świadomość na temat środowiska i lokalnej społeczności. Meliński Minuth jako pierwsza firma na rynku polskim wprowadza zatem nową normę ISO 20121, którą rozumie jako rozwój niezagrażający możliwościom zaspokojenia potrzeb przyszłych pokoleń. Jako firma odpowiedzialna za zdrowie, bezpieczeństwo, społeczność lokalną i środowisko naturalne stawia sobie najwyższe cele społeczne, ekonomiczne i środowiskowe.

Aktualnie w firmie prowadzone są działania mające na celu redukcję emisji dwutlenku węgla, oszczędność energii oraz efektywne wykorzystywanie surowców. Ponadto firma angażuje się w lokalne wydarzenia sportowe i przedsięwzięcia artystyczne. Wspiera szkoły średnie i uczelnie artystyczne, otwierając miejsca praktyk oraz staży.

W dzisiejszym świecie, również biznesowym, troska o środowisko staje się coraz bardziej zauważalna. Branża wystawiennicza, w której produkuje się dużo, zwłaszcza produktów jednokrotnego użytku, wychodzi naprzeciw potrzebom ekologii. Wystawca, planując uczestnictwo w targach, powinien zatem nawiązywać długoletnią współpracę z jednym dostawcą. Pozwoli to na wielokrotne wykorzystywanie tych samych elementów stoiska, optymalizując koszty przy kolejnych wspólnych wystąpieniach.

Firmy odpowiedzialne społecznie, wyznaczające sobie cele wyższe niż finansowe, podchodzące z powagą i rozsądkiem do otaczającego środowiska, podwyższają standardy swojej pracy. Przygotowując się do kolejnego wystąpienia targowego, warto zatem zwrócić szczególną uwagę na ofertę firmy Meliński Minuth.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama