Osiągnąć przewagę

Data publikacji: kwiecień 2014

Aby utrzymać się w grze na coraz bardziej konkurencyjnym rynku druku wielkoformatowego, niezbędne są ciągłe inwestycje, między innymi w rozbudowę i unowocześnienie parku maszynowego. Większe moce przerobowe, lepsza jakość, nowe produkty – to cele, jakie przyświecały białostockiej firmie Globart Print, gdy decydowała się na zakup swojego najnowszego plotera atramentowego marki EFI VUTEk.

 

© Globart Print

Ploter EFI VUTEk GS3250LX o szerokości 3,2 m, który niedawno rozpoczął pracę w drukarni Globart Print, osiąga maksymalną prędkość 223 m2/godz., co odpowiada 60 arkuszom w formacie 1,2 x 2,4 m w ciągu godziny.

Po raz pierwszy drukarnia zetknęła się z maszynami EFI VUTEk kilka lat temu, w momencie poszukiwania rozwiązań, które nadawałyby ton jej działaniu i stanowiły filar jej parku maszynowego. Zakupione plotery EFI VUTEk z czasem przejęły większą część realizowanej produkcji, a w firmie EFI i jej polskim dystrybutorze – firmie Reprograf – właściciele Globart Print znaleźli partnerów, na których można polegać. „Zaufanie, jakim darzymy maszyny marki EFI VUTEk, pozwala nam podejmować śmiałe przedsięwzięcia, nieosiągalne dla innych firm z naszej branży” – tłumaczy właściciel Globart Print Adam Gołębicki. „Współpraca z firmą Reprograf, która wspiera nas w rozbudowie naszego parku maszynowego i oferuje nam natychmiastową pomoc w sytuacjach wymagających udziału serwisu, jest gwarantem płynności produkcji. Przekłada się to na zaufanie ze strony firm, które powierzają w nasze ręce swoje interesy”.

Pierwsze maszyny EFI VUTEk, które trafiły do firmy Globart Print i które służą jej do dziś, to modele GS5000r i Ultra VU 5330. „Urządzenia te bez wątpienia stanowią rdzeń naszej produkcji i torują nam drogę do bycia liderem rynku druku wielkoformatowego” – mówi Adam Gołębicki. „Jednak naszym celem nigdy nie było koncentrowanie ciężaru całej produkcji na jednej czy dwóch maszynach. Obecnie nasz park maszynowy, oprócz GS5000r i Ultra VU 5330, obejmuje także inne plotery”. Dzięki temu Globart Print radzi sobie z drukiem olbrzymiej ilości materiałów przy napiętych terminach realizacji.

 

© Globart Print

W druku kroplą wielkości 24 pikolitrów ploter EFI VUTEk GS3250LX zapewnia rozdzielczość 600 dpi, a przy kropli 12 pikolitrów – aż 1000 dpi. Doskonałą jakość wydruków zapewnia również technologia utrwalania UV LED.

Nowy nabytek

Mimo że firma ma moce przerobowe pozwalające na sprawną obsługę bieżących zleceń, stale rozgląda się za nowymi możliwościami rozwoju. Jakiś czas temu pojawiła się potrzeba zaistnienia na rynku bezpośredniego zadruku materiałów sztywnych. Firmie zależało na tym, by zapewnić klientom doskonałą jakość wykonania. W sukurs znów przyszły rozwiązania marki EFI VUTEk, a konkretnie ploter EFI VUTEk GS3250LX o szerokości 3,2 m, który niedawno został zainstalowany w Globart Print. „Zakup tej maszyny pozwoli nam rozpocząć całkiem nowy etap w realizowanych przez nas przedsięwzięciach w zakresie bezpośredniego druku na materiałach płaskich” – komentuje kierownik produkcji Globart Print Marek Roszko. „Trafiający do odbiorcy produkt będzie się cechował lepszą jakością i trwałością przy jednoczesnym zachowaniu bardziej korzystnych terminów realizacji”.

Głównym czynnikiem, który zdecydował o wyborze nowego plotera, jest możliwość druku obustronnego przy utwardzaniu LED. Zastosowanie lamp LED-owych umożliwia produkcję wysokiej jakości wydruków na materiałach narażonych na odkształcenia spowodowane utwardzeniem pod wpływem wysokiej temperatury. „Co więcej, dzięki lampom LED ten ploter zużywa mniej energii niż maszyny stosujące inną technologię utwardzania, a z racji rozmiarów naszego parku maszynowego każda możliwa oszczędność jest brana pod uwagę przy zakupie kolejnych urządzeń” – dodaje Marek Roszko. Ponadto EFI VUTEk GS3250LX drukuje w ośmiu kolorach przy dwóch kanałach koloru białego, co umożliwia między innymi druk obustronny na materiałach przezroczystych.

„Zakładamy, że głównym odbiorcą prac realizowanych na ploterze EFI VUTEk GS3250LX będą rynki zachodnie, na których skutecznie działamy od kilku lat” – mówi Adam Gołębicki. Ekspansja marki Globart Print na kraje Unii Europejskiej (w tym Niemcy, Austrię czy Wielką Brytanię) rodzi konieczność konsekwentnego inwestowania w rozwój. Jedynie w ten sposób da się konkurować z europejskimi firmami pod kątem nie tylko ceny, ale i w coraz większym stopniu także jakości, która w przypadku wielu klientów zagranicznych jest głównym kryterium przy wyborze kontrahenta.

 

Komplet usług

Głównym filarem Globart Print jest reklama zewnętrzna, ale w ostatnim czasie firma rozwinęła też gałąź reklamy wewnętrznej. „Na polskim rynku poligrafii funkcjonuje coraz więcej firm działających tylko w jednej dziedzinie” – mówi Adam Gołębicki. „Ograniczając się do jednego sektora, nigdy nie podołamy wymogom zapewnienia klientowi kompletu usług świadczonych przez jednego wykonawcę. Firma biorąca nas pod uwagę jako partnera chce uzyskać od nas wachlarz możliwości: od kampanii outdoorowych przez oklejenie floty pojazdów po druk tapet zdobiących jej biura”. Firma Globart Print nie ma wątpliwości, że tylko inwestycje w maszyny z najwyższej półki, takie jak EFI VUTEk GS3250LX, pozwolą jej spełnić te oczekiwania. 

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama