Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Drupa i Fespa przesunięte - Zmiany terminów

Największe na świecie targi druku drupa, odbywające się w Dusseldorfie co 4 lata, zostały przesunięte na kwiecień 2021 roku. Wraz z nimi zmieniony zostaje również termin Fespy, największych targów branży viscom. Powodem zmian jest wydane zalecenie sztabu kryzysowego rządu federalnego Niemiec i Instytutu Roberta Kocha w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Ogólna decyzja o odwołaniu wydarzeń o ilości odwiedzających większej niż 1000 osób została podjęta po znaczącym wzroście zachorowań na terenie Europy.

Pomimo niesprzyjających okoliczności, wystawcy oraz goście targów drupa i Fespa, świadomi ich znaczenia dla branży poligraficznej, nie tracą entuzjazmu. Niezmiennym pozostaje motto targów drupa -„embrace the future”, którego kontynuacja nastąpi w kwietniu następnego roku. Obecnie trwają ustalenia nowej daty targów Fespa, która zostanie ogłoszona w najbliższym czasie.  Należy również dodać, iż swoje imprezy targowe przesunęli również inni organizatorzy targów i wielkich światowych eventów. Nie wróży to nic dobrego dla tej branży, jednak czas wszystko pokaże.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama