Święto sublimacji

Data publikacji: listopad 2013

Tegoroczny Warszawski Dzień Sublimacji był drugim spotkaniem z cyklu, jaki firma SICO Polska organizuje dla klientów z całego kraju. Impreza, która odbyła się w połowie listopada, przyciągnęła do stolicy wiele osób zainteresowanych drukiem sublimacyjnym.

 

© SICO Polska

Warszawski Dzień Sublimacji stał się już tradycją firmy SICO Polska, która tym wydarzeniem chce zwiększyć wśród klientów świadomość tego, jakie możliwości daje im druk sublimacyjny.

Zaproszeni na to wydarzenie zagraniczni dostawcy mediów, papierów, atramentów i maszyn prezentowali europejską jakość i standardy w swoich produktach, a cały zespół inżynierów serwisu SICO Polska był do dyspozycji wszystkich obecnych, służąc swoim doświadczeniem i wiedzą techniczną. Niewątpliwie największą atrakcją warsztatów były pracujące maszyny do druku sublimacyjnego firmy Mimaki: JV-33 i TS34 oraz kalander ze stołem 75-T Monti Antonio.

Blok poświęcony urządzeniom rozpoczęto od prezentacji oferty włoskiego producenta Monti Antonio, lidera w produkcji kalandrów do druku sublimacyjnego. Przy użyciu kamery wizyjnej zaprezentowano zgromadzonym konstrukcję maszyny, czemu towarzyszył profesjonalny komentarz serwisanta SICO dotyczący charakterystyki i mechanizmu działania kalandra.

Prezentacja firmy Mimaki dotyczyła szerokiego spektrum zastosowań zadrukowanych tkanin, wykorzystywanych w reklamie wewnętrznej i zewnętrznej, produkcji flag reklamowych i odzieży sportowej, w aranżacji wnętrz (ścianki, abażury), scenografii, stoisk wystawienniczych i punktów sprzedaży, w produkcji tekstyliów domowych itp. W podsumowaniu zaprezentowano najszybszy na świecie ploter drukujący do transferowego druku sublimacyjnego TS500 oraz najnowszą drukarkę TS34.

Część poświęconą mediom otworzyła prezentacja firmy Sensient – szwajcarskiego producenta atramentów sublimacyjnych, a przedstawicielka firmy Cham Paper zaprezentowała całą gamę papierów do sublimacji serii Transjet. Prezentacja niemieckiej firmy Pongs – europejskiego specjalisty w produkcji materiałów poliestrowych do druku sublimacyjnego, solwentowego i UV – przedstawiała nie tylko materiały poligraficzne do dekoracji wnętrz, wystaw targowych, scenografii i imprez plenerowych, ale również autorski system DESCOR do montażu tkanin na ścianach i sufitach.

Dla wielu gości bardzo ciekawe okazały się prezentacje ostatniego bloku. Dyrektor SICO Jacek Szydłowski mówił na temat marketingu i sprzedaży w poligrafii, a inżynier serwisu Błażej Winnicki skupił się na temacie mądrej i efektywnej obsługi maszyn. Nowością na warsztatach była prezentacja oferty Polskiej Kompani Doradczej, która świadczy usługi w zakresie doradztwa przy pozyskiwaniu środków unijnych.      

Dla wszystkich uczestników spotkanie było ogromnym zastrzykiem wiedzy i energii do działania na trudnym i zmieniającym się rynku. Zaprezentowany został nie tylko druk sublimacyjny na tkaninach, ale również na płytkach ceramicznych, blachach i podkładkach pod myszki komputerowe. Dobrą tradycją warsztatów jest zapewnienie każdemu z uczestników pakietu materiałów informacyjnych, wzorników i drobnych upominków.

Uwieńczeniem dnia poświęconego sublimacji było zaproszenie wszystkich uczestników WDS do wzięcia udziału w zawodach kartingowych Grand Prix o Puchar SICO Polska. W tym roku zwycięzcą został Bartosz Kiedrowski z firmy Vitesse.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama