Kompleksowe rozwiązanie

Data publikacji: Luty 2013

Zintegrowany system obejmujący oprogramowanie projektowe, media, druk oraz wykańczanie to doskonały sposób na zwiększenie produkcji i optymalizację kosztów. Dzięki rozwiązaniu zaprezentowanemu przez HP w trakcie imprezy Heimtextil 2013 produkcja tapet i grafiki naściennej może stać się prostsza niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Współpraca między projektantem, producentem oraz klientem na etapie tworzenia projektu, szybka i efektywna produkcja, szeroka paleta mediów oraz maszyny pracujące nocą bez nadzoru – to zalety kompleksowej oferty firmy HP dla branży drukarskiej, projektantów oraz sektora wystroju wnętrz. Składa się na nie szereg kompatybilnych, wzajemnie powiązanych elementów.

 

Projektowanie w chmurze

Pierwszy z nich to WallArt Solution, prosty w obsłudze, wykorzystujący technologię cloud computing program, który upraszcza projektowanie, wizualizację oraz produkcję tapet. Pozwala on na współpracę między projektantem, wykonawcą oraz klientem. Oprogramowanie pozwala na wprowadzanie szczegółowych danych dotyczących powierzchni, umiejscowienia drzwi i okien itd., co automatyzuje proces i pozwala projektantowi skupić się na pracy kreatywnej. Klienci mogą tworzyć realistyczne wizualizacje na bazie własnej grafiki przy zachowaniu wysokiej jakości oraz skalowalności. WallArt Solution jest systemem samodzielnym i nie potrzebuje dodatkowego oprogramowania bądź wsparcia infrastrukturalnego.

 
Kontrola nad barwą

Rozwiązania dostarczone przez nowego partnera HP, firmę AVA, obejmują oprogramowanie projektowe oraz procesor rastrujący (raster image procesor). Pozwalają one na pracę z wzorami oraz polepszają zarządzanie barwą dzięki dokładniejszemu przełożeniu z ekranu na druk oraz możliwość łączenia druku cyfrowego i analogowego w środowisku hybrydowym. Procesor RIP zapewnia zwiększoną kontrolę nad barwą, skrócony czas rastrowania oraz przyspieszony przepływ zadań; zwiększa też nasycenie barw oraz ich gamut. Oprogramowanie automatycznie generuje znaczniki dla maszyny tnącej fotoba.

 
Paleta materiałów

Paleta dostępnych mediów obejmuje substraty powlekane i niepowlekane, wyroby nietkane, winyl, papier oraz materiały niezawierające PVC. Technologia HP Latex Printing została przetestowana z ponad 25 rodzajami substratów dekoracyjnych. Maszyny drukujące HP Designjet L26500 oraz L28500 są dostosowane do wydruku próbek bądź prac o mniejszych objętościach. Produkcje o dużej objętości mogą być tworzone za pomocą maszyn HP Scitex LX600 i LX850. Plotery oferują opcję automatycznej nocnej realizacji zadań z prędkością produkcyjną oraz opcjonalny zestaw podwójnych rolek. Maszyny drukujące przy użyciu atramentów lateksowych HP posiadają certyfikacje środowiskowe takie jak Greenguard (wydawany przez Children & Schools Certification Programme) i UL Sustainable Product Certification oraz są zgodne z kryteriami AgBB. Atramenty lateksowe HP są bezwonne i zdatne do zastosowań między innymi w pomieszczeniach mieszkalnych oraz placówkach służby zdrowia. Serię produktów zamyka maszyna tnąca Fotoba XLD 170 WP, dostosowana do pracy z tapetami. Oferuje ona możliwość cięcia pionowego i poziomego wielu paneli o długości do 1,7 metra jednocześnie. Urządzenie współpracuje ze znacznikami tworzonymi przez szereg narzędzi RIP (AVA, Kaldera, Onyx).

Dodatkowe informacje oraz cenniki znaleźć można na stronie hp.com/go/wallcoverings.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama