Świat stanął na głowie

© Galeria Rusz

Z okazji swoich 22 urodzin Galeria Rusz przygotowała nowe billboardy, które prezentowane są do góry nogami. Nie bez powodu - główną zagwozdką prac umieszczonych przy Szosie Chełmińskiej i Wałach gen. Sikorskiego w Toruniu są dwa pytania: „Świat stanął na głowie - jeśli my też staniemy na głowie, to może wszystko wróci do normy?” oraz „Czy dalej stawać na głowie? Czy lepiej zacząć twardo stąpać po ziemi?”.

Galerię Rusz tworzy duet - Joanna Górska i Rafał Góralski, znany z tworzenia artystycznych bilbordów, których mają na koncie ponad 600. Artyści tworzą również murale, plakaty, instalacje i akcje w przestrzeni miejskiej. Galeria Rusz to nie tylko artyści, ale też miejsce pokazywania prac, czyli dwa stałe bilbordy w Toruniu oraz trzy bilbordy w Warszawie. Swoją twórczość artyści opisują w następujący sposób: „Tworzymy sztukę na zewnątrz, która poRUSZa od wewnątrz”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama