Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Mural w walce o równość

© Converse

Firma Converse zaprezentowała kolejne murale oczyszczające powietrze, będące kontynuacją organizowanej przez nią, globalnej kampanii pod hasłem „City Forest”. W ramach tego przedsięwzięcia już w zeszłym roku w miastach na całym świecie powstały murale wykonane farbami fotokatalicznymi, eliminującymi cząsteczki zanieczyszczeń powietrza. Dzieje się to za sprawą specjalnej technologii aktywnej farby, która wykorzystuje energię świetlną do rozkładania zanieczyszczeń i przekształca je w nieszkodliwe substancje. W tym roku marka postanowiła pójść o krok dalej w realizacji kampanii, łącząc temat ekologii z problemem dyskryminacji z mottem „Breaking Barriers”. Głównym przesłaniem tegorocznych murali, oprócz pozytywnego wpływu na środowisko, jest przekazane w widocznym na malowidle haśle „Raise boys and girls the same way”, czyli apel o równe traktowanie każdej jednostki bez względu na płeć. Pierwszy mural powstał w Warszawie przy ulicy Zamoyskiego i został stworzony przez Beatę Śliwińską, artystkę znaną na instagramie jako @barrakuz. Połączone dłonie są symbolem siły, wynikającej z połączenia różnych grup wpływu na przyszłość poprzez uzyskanie równości, będącej wynikiem przełamywania wszelkich granic i barier. Jak zapowiedziała marka, w tym roku powstaną jeszcze inne murale - wszystkie zostaną stworzone przy użyciu farb oczyszczających powietrze.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama