Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Wrapping

Firma z Jeleniej Góry rozpala serca klientów. Płomienny wóz strażacki

Firma Black Glass z Jeleniej Góry jest bardzo wszechstronna. Obok przyciemniania szyb samochodowych i okiennych, nakładania folii ochronnych na lakier, renowacji i malowania tapicerek samochodowych firma zajmuje się również oklejaniem aut i należy do certyfikowanych aplikatorów firm 3M, Xpel i Avery Dennison.

więcej »

Nietypowe zlecenie. Niezawodność Drytac Polar Cast

W ramach jednego z ostatnich projektów firma Minuteman Press Bath będąca częścią obchodzącej w tym roku 25-lecie sieci drukarń zróżnicowanych usług poligraficznych Minuteman Press, została zaangażowana do  oklejenia firmowego pojazdu Bath Painters & Decorators. Firma Minuteman Press Bath wcześniej oklejała samochody dostawcze Ford Ranger i Ford Transit dla firmy dekoratorskiej, ale charakter ostatniego zlecenia oznaczał, że było to znacznie więcej niż standardowe zlecenie oklejania pojazdów.

 

więcej »

Bezpieczeństwo i trwałość. 900 Fluorescent od Avery Dennison

Avery Dennison, światowy lider w produkcji folii do car wrappingu rozszerzył swoje portfolio produktowe o serię folii Fluorescent 900.

więcej »

Zrównoważone innowacje

Innowacyjność i zrównoważony rozwój - te dwa hasła były tematem przewodnim stoiska firmy Avery Dennison na targach Fespa 2022 w Berlinie. Podczas targów producent zaprezentował rozwiązania, które oferują firmom z branży motoryzacyjnej i architektonicznej nowe możliwości zarówno w zakresie wydajności i efektywności kosztowej, jak i pod względem ochrony środowiska.

więcej »

Kreacje dla wnętrz

Firma Avery Dennison zaprezentowała nową serię folii graficznych MPI 8000 przeznaczonych do dekoracji i wystroju wnętrz. Jak podkreśla producent, rozwiązania zapewniają elastyczność projektowania nawet w najbardziej wymagających zastosowaniach wewnętrznych.

więcej »

Efekt mrożonego szkła

Firma Arlon Graphics, będąca producentem folii graficznych, rozszerzyła swoje portfolio o nową folię - DPF 5450X z efektem „mrożonego” szkła. Rozwiązanie z możliwością zadruku oferuje wiele możliwości w zakresie zdobienia i projektowania rozmaitych powierzchni szklanych i innych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, nie ograniczając dostępu naturalnego światła.

więcej »

Czysta strefa

Firma Hexis, specjalizująca się w wysokowydajnych samoprzylepnych foliach PVC, PU i lateksowych, od 2013 roku produkuje i sprzedaje również folie z opatentowaną technologią Pure Zone, która w obecnej sytuacji epidemiologicznej może okazać się niezwykle użyteczna.

więcej »

Cięcie folii ochronnych

Avery Dennison Graphics Solutions wprowadza na rynek nowe oprogramowanie do cięcia folii ochronnych. Zostało ono stworzone z myślą o sprzedawcach i instalatorach. Jest przeznaczone do stosowania w połączeniu z folią SPF-XI firmy.

więcej »

Dr Pepper i wrapping

Każdy z nas widział kiedyś samochód lub ciężarówkę z logo Red Bulla czy Coca Coli. Przez całe lato pojawiają się one na festiwalach, koncertach, ale i ulicach. Dla właścicieli aut jest to sposób na zarobek. Ten pomysł przyszedł też do głowy 17-letniej Susan Miller, która właśnie szukała pracy, po tym, jak niedawno ukończyła szkołę.

więcej »

Samochód w zoo

Każda marka stara się zaznaczyć swój charakter, znaleźć nawiązanie, które ją określi. Jaguar to wieloznaczna nazwa. Odnosi się zarówno do samochodu jak i dzikiego zwierzęcia. Okazuje się, że ten zwierzęcy i dziki charakter samochodu można wykorzystać w ciekawej odsłonie kampanii reklamowej.

więcej »

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama