Jantar i Kukulski na muralu „Życia mała garść”

© Urząd Miasta Warszawa Bielany

W kwietniu na warszawskich Bielanach powstał mural przedstawiający Annę Jantar i Jarosława Kukulskiego. Znani polscy artyści przeprowadzili się na Bielany w połowie lat 70., niedługo przed narodzinami córki Natalii. Mieszkanie przy ulicy Reymonta 21 to miejsce, w którym powstawały ich wielkie przeboje.

 

O upamiętnienie pary muzyków od lat zabiegali fani i mieszkańcy dzielnicy. Mural na ich cześć odsłonięto w 52. rocznicę ślubu artystów. Przedstawia on wizerunki twórców oraz napis „Życia mała garść”, który jest tytułem piosenki skomponowej przez Kukulskiego do słów Jerzego Dąbrowskiego. Zdjęcie pary wkomponowane jest w grafikę płyty winylowej w vintage’owych kolorach i zwieńczone autografami artystów. Mural, zaprojektowany przez wieloletniego przyjaciela rodziny Adama Żebrowskiego, realizowany był w porozumieniu z córką artystów – Natalią Kukulską. Mecenasem projektu był Vantage Data Center, operator wielkoskalowych centrów danych. Jak wspomina prezes firmy Antonie Bonifacy, firma niezwykle ucieszyła się z możliwości zaangażowania się we wspieranie lokalnej społeczności. Z przyjemnością przyczynili się do uhonorowania pamięci o tak wielkich artystach.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama