Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Zrównoważone cele branży tekstylnej. Pomiary kolorów od X-Rite i Pantone

© X-Rite

Na targach Itma 2023 X-Rite Incorporated i Pantone, światowi liderzy w dziedzinie nauki o kolorach i technologii, zaprezentowali najnowocześniejsze rozwiązania do pomiaru kolorów i wizualizacji 3D, które ułatwiają zrównoważony przepływ pracy w branży tekstylnej. Zademonstrowano, w jaki sposób marki, zakłady farbiarskie i producenci tekstyliów mogą szybko i sprawnie opracowywać i produkować nowe kolory, wytwarzając jednocześnie niewielką ilość odpadów.

 

X-Rite podkreślił korzyści płynące z cyfrowego zarządzania pracą z kolorem dla producentów tekstyliów. Rozwiązanie to pomoże usprawnić opracowywanie kolorów, tworzyć cyfrowe bliźniaki materiałów, wydajnie formułować barwniki i poprawiać ogólną jakość kolorów w całym łańcuchu dostaw partnerów zajmujących się barwieniem, wykańczaniem i produkcją. Skutkuje to zminimalizowaniem ilości odpadów, zużycia wody i energii, a także zmniejszeniem liczby niezbędnych przeróbek i ustanowieniem bardziej zrównoważonego przepływu pracy.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama