Innowacje od Roland DG. Nowe plotery VersaSTUDIO

Ploter BD-8

© Roland DG

Firma Roland DG dodała dwa produkty do swojej serii VersaSTUDIO. BD-8, debiutujący ploter płaski UV z serii VersaSTUDIO, oraz BY-20 z zaawansowaną technologią atramentu Direct-To-Film (transfer DTF bezpośrednio na folię) firmy Roland DG, obsługujący szerokie spektrum klientów na rynku odzieżowym.

 

Zarówno plotery BD-8, jak i BY-20 mają tę samą wysokiej klasy głowicę drukującą co modele atramentowe Roland DG klasy premium, oferując wiele trybów druku odpowiednich do różnych zastosowań, zapewniając profesjonalne wyniki druku osiągalne dla każdego. Modele mają przyjazną dla użytkownika konstrukcję, są łatwe w instalacji i obsłudze. Dzięki minimalistycznemu interfejsowi z jednym przyciskiem zasilania ich funkcje są łatwo dostępne za pomocą dołączonego oprogramowania użytkowego. Ponadto plotery są wyposażone w oprogramowanie FlexiDESIGNER VersaSTUDIO Edition, które ułatwia tworzenie projektów i drukowanie nawet początkującym użytkownikom oprogramowania projektowego. Dodatkowo, w połączeniu z Roland DG Connect, usługą opartą na chmurze, użytkownicy otrzymują proaktywne wsparcie w zakresie błędów i wizualizację stanu plotera w czasie rzeczywistym, zapewniając bezproblemowe drukowanie.

 

Ploter BD-8

Ploter BD-8 wyróżnia się jako wszechstronny ploter UV zdolny do druku bezpośredniego w wysokiej rozdzielczości na różnych kształtach i materiałach, obsługujący przedmioty o rozmiarze do A5 i wysokości 102 mm. Dzięki opcjonalnej osi obrotowej, masyzna bez wysiłku drukuje na przedmiotach cylindrycznych, takich jak butelki i szminki. Zgodny z atramentem EUV5 ploter nadaje się do materiałów od miękkich tkanin po twarde powierzchnie, takie jak drewno i tworzywa sztuczne. Atrament podkładowy poprawia przyczepność w druku na szkle i metalu, umożliwiając bezproblemowe tworzenie lukratywnych produktów, takich jak etui na smartfony, artykuły biurowe, kosmetyki i wiele innych.

 

Ploter BY-20

Ploter BY-20 na atrament wodny wykorzystujący metodę transferu DTF, poprawia projekt i wydajność produkcji odzieży. Dzięki drukowaniu na specjalistycznej folii i nanoszeniu proszku termotopliwego technologia ta upraszcza proces nakładania folii na tkaninę i naprasowywania termicznego, aby tworzyć oryginalne koszulki, odzież sportową i wiele innych. Jego wszechstronność obejmuje nakładanie skomplikowanych wzorów na różne tkaniny, w tym bawełnę, poliester, jeans, nylon i włókna, zapewniając szeroki wybór możliwości w dziedzinie odzieży.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama