Kalendarium

12-14.11.2019 · InPrint, Monachium

20-21.11.2019 · Retail Show, Warszawa

20-22.11.2019 · Fast Textile, Warszawa

11-14.02.2020 · ISE, Amsterdam

12-14.02.2019 · RemaDays, Nadarzyn

Digital Signage & LED

Sprzedaż wzrosła o 10%

Testy rozwiązań digital signage w sklepie z żywnością organiczną i naturalną doprowadziły do 10-procentowego wzrostu sprzedaży w sklepie Earth Fare w Charlotte w Północnej Karolinie.

więcej »

Australijski parlament z digital signage

142 ekrany digital signage zainstalowane zostały w nowych, jak i tych zabytkowych budynkach Parliament of Victoria w Australii. W 2016 r. parlament zainicjował duży projekt stworzenia dwukondygnacyjnego budynku, który zapewniłby dodatkową przestrzeń biurową dla 102 posłów.

więcej »

Ściana video na jachcie

Ściana wideo wykonana z 25 wyświetlaczy Philips X-Line z serii 55 cali została zainstalowana w terminalu statku wycieczkowego w jednym z największych i najbardziej ruchliwych portów w Zeebrugge w Belgii.

więcej »

Kolorowy wyświetlacz E-Ink

 Podczas konferencji Wacom Connected Ink w Japonii E-ink zaprezentował nowy typ ekranu – Print-Color e-paper. Nowy e-papier przypomina swym działaniem klasyczny ekran TFT. Potrafi wyprodukować odrębny kolor dla każdego piksela wyświetlanego na ekranie.

więcej »

McDonalds z digital signage

McDonalds nie próżnuje, jeśli chodzi o innowacje. Sieć fast foodów wdrożyła kilka lat temu cyfrowe tablice menu i kioski do dokonywania własnych zamówień. Teraz chce również wykorzystać digital signage na zewnątrz poprzez cyfrowe wyświetlacze drive-thru.

więcej »

Wisła i Ledy

Krakowski klub piłkarski, Wisła Kraków, znalazł sposób na spłacenie 1,2 mln złotych długu. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski nie wyklucza możliwości spłaty części zadłużenia Wisły wobec gminy, poprzez zakup przez klub band reklamowych na miejski stadion przy ul. Reymonta.

więcej »

W amerykańskim stylu

Wyświetlacze microLed marki Sony Crystal Led trafiły właśnie do studia niezwykle popularnej telewizji FOX News. Zapewnią one niezrównaną jakość obrazu przy świetnym kontraście i wysokim zakresie dynamiki. System wyświetlaczy Sony CLed zainstalowano w nowo uruchomionym studiu FOX w Turcji.

więcej »

Kinowa rewolucja

Cineplex Digital Media z siedzibą w Toronto zawarła umowę na zarządzanie siecią digital signage dla AMC Theatres, która jest największym operatorem kin na świecie. Cineplex będzie w ten sposób ulepszał sieci cyfrowe AMC w około 630 lokalizacjach w całych Stanach Zjednoczonych, w tym do oznakowania kasowego, tablic menu i innych oznakowań pomocniczych.

więcej »

Kaufland z digital signage

W 40 supermarketach sieci Kaufland zainstalowano wyświetlacze digital signage. Realizacja tego projektu mającego na celu wykorzystanie różnorodnych narzędzi komunikacji z klientami, rozpoczęła się ponad rok temu. W tej chwili ekrany są już dostępne w sklepach w Wrocławiu, Krakowie, Lublinie czy też w Piasecznie pod Warszawą.

więcej »

Digital Signage i NASA

SOFIA, czyli Stratospheric Observatory For Infrared Astronomy, Stratosferyczne Obserwatorium Astronomii Podczerwonej, jest powietrznym obserwatorium, będącym wspólnym projektem NASA i niemieckiego Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt.

więcej »

Komentarz miesiąca

Niech żyje subwersywność, czyli potencjał krytycznego myślenia!

Francuski filozof Roland Barthes w 1980 roku retorycznie pytał: „Czy najlepszą subwersją nie jest ta, która zniekształca kody, zamiast jest niszczyć?“. Subwersja zachodzi zwykle w relacji do praktyk „zawłaszczania” (ang. appropriation), ściśle związanych ze strategiami sztuki krytycznej. Te strategie sprawdzają się jednak również w relacji do komunikacji wizualnej i reklamowych kampanii.

Reklama