Kalendarium

09-11.01.2024 · Viscom, Düsseldorf

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

30.01-02.02.2024 · ISE, Barcelona

19-22.03.2024 · FESPA, Monachium

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Digital Signage & LED

Głębia doznań. Natura na wyciągnięcie ręki

Resort Inspire Entertainment położony niedaleko Seulu oferuje swoim gościom niezapomnianą przygodę dzięki technologii LED. Spacerowy korytarz Aurora otoczony jest 150-metrowym ciągiem wyświetlaczy LED, które pokrywają wysokie sufity i ściany.

więcej »

Immersyjne doświadczenia. Kaplica Sykstyńska tak blisko

Wystawy immersyjne zyskują na popularności i przyciągają coraz większą ilość zwiedzających. Po sukcesie wystawy przedstawiającej zdigitalizowane dzieła Vincenta van Gogha przyszła pora na Kaplicę Sykstyńską, największe dzieło Michała Anioła.

więcej »

Londyn bez Sphere. Koniec inwestycyjnych planów

Madison Square Garden, spółka macierzysta Sphere Entertainment, wycofała swój wniosek o budowę sferycznej kuli w londyńskiej dzielnicy Stratford.

więcej »

ISE 2024 w Fira de Barcelona. Intrygujący wyświetlacz

Integrated Systems Europe (ISE) w Barcelonie dąży do ożywienia Pro AV i integracji systemów we współpracy z liderami branży w zakresie projektowania, instalacji, tworzenia treści i produkcji przezroczystych ekranów LED. Dlatego podczas konferencji ISE 2024 przy południowym wejściu do obiektu Gran Via w centrum kongresowym Fira de Barcelona zostanie zaprezentowany przełomowy, przezroczysty wyświetlacz LED.

więcej »

Ponad marzeniami. Digitalowy zawrót głowy

Otwarty niedawno terminal pasażerski lotniska w Abu Dhabi zachwyca mnogością digitalowych rozwiązań. Nie inaczej jest w strefie bezcłowej, która kusi podróżnych kolorowymi wyświetlaczami o finezyjnych kształtach.

więcej »

Cyfrowa fasada przyciąga wzrok

Imponująca cyfrowa fasada, która przyciąga wzrok przechodniów powstała dla kanadyjskiej marki odzieży wierzchniej Arc-teryx, która ma flagowy sklep w luksusowym Yorkdale Mall w Toronto.

więcej »

Płatek śniegu Jeszcze jaśniejszy. Zimowa ozdoba Piątej Alei

Słynny płatek śniegu ozdabiający Piąte Aleję w Nowym Yorku po raz kolejny zagościł na swoim miejscu. W tym roku instalacja została odświeżona dzięki czemu jeden z zimowych symboli głównej ulicy Manhattanu lśni jeszcze większym blaskiem.

więcej »

Botaniczna podróż. Świetliście dookoła świata

Dzięki podróżom można się czegoś nauczyć i zebrać nowe doświadczenia. Bywają podróże bliskie i dalekie, takie które odbywane są ze względu na pracę lub te mające dostarczyć przyjemności. Niejedna osoba marzy o wycieczce dookoła świata. Zdarza się i tak, że będąc nadal w jednym mieście ma się możliwość zwiedzić dalekie krainy. Spacer po Lumina Parku przenosi do magicznego, świątecznego, świetlistego świata.

więcej »

Energa Oświetlenie. Świąteczne iluminacje dla gmin

Energa Oświetlenie z okazji Świąt Bożego Narodzenia rozświetla ponad 100 gmin w Polsce, prezentując innowacyjne dekoracje oraz najnowsze techniki montażu iluminacji. Firma zainstalowała niemal 1600 elementów dekoracyjnych na słupach oświetleniowych w różnych miastach, w tym w Pomorskiem, Kujawsko-Pomorskiem czy Mazowieckiem.

więcej »

Nietypowa instalacja LED. Rzeka czy wąż?

Ciekawe zastosowanie diody LED można podziwiać w projekcie chińskiej firmy Ocolor, która ma tendencję do publikowania filmów i zdjęć z dwu- i trzywyrazowymi dosadnymi opisami.

więcej »

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama