Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Gwiazdozbiór Titana

Data publikacji: Lipiec 2012

Wśród rozwiązań z dziedziny druku wielkoformatowego, prezentowanych przez Agfa Graphics na zbliżających się targach drupa 2012, sporo miejsca zajmą dwa wszechstronne plotery :Jeti 3020 Titan. Bazujące na technologii UV urządzenia zostaną wyposażone w różne konfiguracje głowic, dostosowane do wysokowydajnej, wielozadaniowej produkcji z wykorzystaniem druku inkjetowego. Rodzina ploterów :Jeti jest skierowana do firm realizujących duże nakłady w trybie 24-godzinnym, zapewniając swoim użytkownikom wysoką funkcjonalność i jakość.

 

Na targach drupa model :Jeti 3020 Titan zostanie zaprezentowany w dwóch wersjach po to, by pokazać jego modułowość i łatwość przekonfigurowania - w zależności od finalnych potrzeb producenta displejów czy dostawcy usług poligraficznych. W wersji 36-głowicowej urządzenie będzie drukować w trybie CMYK z dodatkową bielą, którą można wykorzystać jako kolor podkładowy, kryjący bądź specjalny. Wariant 48-głowicowy będzie z kolei wyposażony w osiem zestawów głowic na kolor drukujących w trybie CMYKLcLm, zapewniając optymalną wydajność i jakość przy zadrukowywaniu podłoży sztywnych oraz giętkich.

 

Właśnie wydajność, jakość i niezawodność to najważniejsze cechy systemu :Jeti Titan 3020, który – w trybie płaskim – oferuje obszar zadruku 3,2 x 2 m. Urządzenie można też zmodyfikować z myślą o obsłudze – w trybie FTR (flat-to-roll) – ciężkich materiałów giętkich w nawojach. Jego budowa, uwzględniająca płaskie łoże, umożliwia proste ładowanie i wyładowywanie materiałów; co więcej – ploter :Jeti 3020 Titan może rozpocząć zadrukowywanie podłoża zarówno od tyłu jak i od przodu. Urządzenie pracuje z tą samą prędkością przy obsłudze podłoży sztywnych i giętkich, co stawia je w gronie najbardziej wszechstronnych rozwiązań tego typu dostępnych na rynku.

 

Unikalne rozwiązanie ruchomego stołu zapewnia wysoką precyzję rozmieszczenia kropel, pozwalając na płynną i sprawną realizację nawet najbardziej wymagających zleceń, choćby w zakresie druku soczewkowego. O odpowiednią precyzję drukowania dbają m.in. zaawansowane funkcje oprogramowania sterującego urządzeniem: druk z użyciem maskowania gradientu czy kontrola drożności dysz. W efekcie uzyskuje się najwyższej jakości wydruki nawet przy największych prędkościach produkcji.

 

Rozwiązania wykorzystane przy projektowaniu plotera :Jeti 3020 Titan – choćby solidna konstrukcja czy przyjazny dla operatora design i funkcje urządzenia – powodują, że jest on niezawodną platformą wielkoformatową do zastosowań przemysłowych. Podobnie jak w przypadku pozostałych urządzeń z serii :Jeti, interfejs użytkownika jest tu niezwykle intuicyjny, co minimalizuje ilość popełnianych błędów i pozwala uzyskać oszczędność czasu podczas przygotowywania pracy i drukowania.

 

Wysoko nasycone pigmentem atramenty Agfa :Anuvia, dedykowane do druku inkjetowego UV, w połączeniu ze specjalnie zaprojektowaną obudową lamp (zapewniającą niską emisję ciepła na powierzchnię stołu i na samo podłoże) umożliwiają drukowanie na cienkich i wrażliwych na energię podłożach. Atramenty cechuje szeroki gamut kolorystyczny, który jest zbieżny bądź wręcz wykracza poza rynkowe wzorniki przemysłowe. W efekcie standardy kolorystyczne są łatwe do osiągnięcia, co skutkuje zachowaniem odpowiedniego nasycenia barw przy jednocześnie niskim całkowitym zużyciu atramentów.

 

Ploter :Jeti 3020 Titan to w zamyśle konstruktorów rozwiązanie przyszłościowe, pozwalające użytkownikowi na rozbudowę systemu wraz z rosnącymi potrzebami i rozwojem przedsiębiorstwa. W razie konieczności urządzenie może zostać wzbogacone choćby o możliwość drukowania dodatkowych kolorów czy głowice, pozwalające na szybszą pracę.

 

W typowej konfiguracji system :Jeti 3020 Titan – poza standardową wersją CMYK – oferuje możliwość wykorzystania jasnego cyjanu (Lc), jasnej magenty (Lm) i bieli. W kolejnych wersjach urządzenia, jakie pojawią się na rynku, znajdą się opcje zastosowania podwójnej bieli i koloru pomarańczowego, zgodnego ze standardem Pantone i pozwalającego na reprodukcję kolorów specjalnych. Liczba głowic drukujących zależy od oczekiwanej prędkości i wymagań kolorystycznych, zapewniając optymalną wydajność i jakość. Wszystkie powyższe opcje można wdrożyć w razie potrzeby zgłoszonej przez użytkownika.

 

Ploter :Jeti 3020 Titan może być wyposażony w minimalnie 16 i maksymalnie 48 głowic drukujących – w zależności od wymagań odnośnie wydajności i jakości; maksymalna prędkość drukowania wynosi 226 m2/h. Standardowy tryb drukowania CMYK może zostać – za sprawą dodatkowych zestawów głowic – rozszerzony z myślą o wyższej prędkości i opcjonalnych wariantach kolorystycznych.

 

Dwa plotery :Jeti 3020 Titan będą gwiazdami tegorocznych targów drupa na stosiku Agfa Graphics.

Podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń z rodziny :Jeti, także użytkownicy ploterów :Jeti 3020 Titan są wspierani przez globalną sieć serwisową Agfa Graphics, specjalizującą się z w systemach produkcji wielkoformatowej. Poza serią :Jeti, obejmującą rozwiązania średnio- i wysokonakładowe, w ofercie firmy skierowanej na szeroko rozumiany rynek wielkoformatowy znajdują się: ekonomiczne plotery z rodziny :Anapurna oraz przemysłowe maszyny :M-Press Tiger i :M-Press Leopard. Dzięki temu Agfa Graphics posiada pełne spektrum rozwiązań, dedykowanych dla drukarń sitodrukowych, producentów systemów oznaczeń i displejów, dostawców usług poligraficznych, a także tradycyjnych drukarń przemysłowych, które myślą o przejściu na technologię cyfrową.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama