Gwiazdozbiór Titana

Data publikacji: Lipiec 2012

Wśród rozwiązań z dziedziny druku wielkoformatowego, prezentowanych przez Agfa Graphics na zbliżających się targach drupa 2012, sporo miejsca zajmą dwa wszechstronne plotery :Jeti 3020 Titan. Bazujące na technologii UV urządzenia zostaną wyposażone w różne konfiguracje głowic, dostosowane do wysokowydajnej, wielozadaniowej produkcji z wykorzystaniem druku inkjetowego. Rodzina ploterów :Jeti jest skierowana do firm realizujących duże nakłady w trybie 24-godzinnym, zapewniając swoim użytkownikom wysoką funkcjonalność i jakość.

 

Na targach drupa model :Jeti 3020 Titan zostanie zaprezentowany w dwóch wersjach po to, by pokazać jego modułowość i łatwość przekonfigurowania - w zależności od finalnych potrzeb producenta displejów czy dostawcy usług poligraficznych. W wersji 36-głowicowej urządzenie będzie drukować w trybie CMYK z dodatkową bielą, którą można wykorzystać jako kolor podkładowy, kryjący bądź specjalny. Wariant 48-głowicowy będzie z kolei wyposażony w osiem zestawów głowic na kolor drukujących w trybie CMYKLcLm, zapewniając optymalną wydajność i jakość przy zadrukowywaniu podłoży sztywnych oraz giętkich.

 

Właśnie wydajność, jakość i niezawodność to najważniejsze cechy systemu :Jeti Titan 3020, który – w trybie płaskim – oferuje obszar zadruku 3,2 x 2 m. Urządzenie można też zmodyfikować z myślą o obsłudze – w trybie FTR (flat-to-roll) – ciężkich materiałów giętkich w nawojach. Jego budowa, uwzględniająca płaskie łoże, umożliwia proste ładowanie i wyładowywanie materiałów; co więcej – ploter :Jeti 3020 Titan może rozpocząć zadrukowywanie podłoża zarówno od tyłu jak i od przodu. Urządzenie pracuje z tą samą prędkością przy obsłudze podłoży sztywnych i giętkich, co stawia je w gronie najbardziej wszechstronnych rozwiązań tego typu dostępnych na rynku.

 

Unikalne rozwiązanie ruchomego stołu zapewnia wysoką precyzję rozmieszczenia kropel, pozwalając na płynną i sprawną realizację nawet najbardziej wymagających zleceń, choćby w zakresie druku soczewkowego. O odpowiednią precyzję drukowania dbają m.in. zaawansowane funkcje oprogramowania sterującego urządzeniem: druk z użyciem maskowania gradientu czy kontrola drożności dysz. W efekcie uzyskuje się najwyższej jakości wydruki nawet przy największych prędkościach produkcji.

 

Rozwiązania wykorzystane przy projektowaniu plotera :Jeti 3020 Titan – choćby solidna konstrukcja czy przyjazny dla operatora design i funkcje urządzenia – powodują, że jest on niezawodną platformą wielkoformatową do zastosowań przemysłowych. Podobnie jak w przypadku pozostałych urządzeń z serii :Jeti, interfejs użytkownika jest tu niezwykle intuicyjny, co minimalizuje ilość popełnianych błędów i pozwala uzyskać oszczędność czasu podczas przygotowywania pracy i drukowania.

 

Wysoko nasycone pigmentem atramenty Agfa :Anuvia, dedykowane do druku inkjetowego UV, w połączeniu ze specjalnie zaprojektowaną obudową lamp (zapewniającą niską emisję ciepła na powierzchnię stołu i na samo podłoże) umożliwiają drukowanie na cienkich i wrażliwych na energię podłożach. Atramenty cechuje szeroki gamut kolorystyczny, który jest zbieżny bądź wręcz wykracza poza rynkowe wzorniki przemysłowe. W efekcie standardy kolorystyczne są łatwe do osiągnięcia, co skutkuje zachowaniem odpowiedniego nasycenia barw przy jednocześnie niskim całkowitym zużyciu atramentów.

 

Ploter :Jeti 3020 Titan to w zamyśle konstruktorów rozwiązanie przyszłościowe, pozwalające użytkownikowi na rozbudowę systemu wraz z rosnącymi potrzebami i rozwojem przedsiębiorstwa. W razie konieczności urządzenie może zostać wzbogacone choćby o możliwość drukowania dodatkowych kolorów czy głowice, pozwalające na szybszą pracę.

 

W typowej konfiguracji system :Jeti 3020 Titan – poza standardową wersją CMYK – oferuje możliwość wykorzystania jasnego cyjanu (Lc), jasnej magenty (Lm) i bieli. W kolejnych wersjach urządzenia, jakie pojawią się na rynku, znajdą się opcje zastosowania podwójnej bieli i koloru pomarańczowego, zgodnego ze standardem Pantone i pozwalającego na reprodukcję kolorów specjalnych. Liczba głowic drukujących zależy od oczekiwanej prędkości i wymagań kolorystycznych, zapewniając optymalną wydajność i jakość. Wszystkie powyższe opcje można wdrożyć w razie potrzeby zgłoszonej przez użytkownika.

 

Ploter :Jeti 3020 Titan może być wyposażony w minimalnie 16 i maksymalnie 48 głowic drukujących – w zależności od wymagań odnośnie wydajności i jakości; maksymalna prędkość drukowania wynosi 226 m2/h. Standardowy tryb drukowania CMYK może zostać – za sprawą dodatkowych zestawów głowic – rozszerzony z myślą o wyższej prędkości i opcjonalnych wariantach kolorystycznych.

 

Dwa plotery :Jeti 3020 Titan będą gwiazdami tegorocznych targów drupa na stosiku Agfa Graphics.

Podobnie jak w przypadku wszystkich urządzeń z rodziny :Jeti, także użytkownicy ploterów :Jeti 3020 Titan są wspierani przez globalną sieć serwisową Agfa Graphics, specjalizującą się z w systemach produkcji wielkoformatowej. Poza serią :Jeti, obejmującą rozwiązania średnio- i wysokonakładowe, w ofercie firmy skierowanej na szeroko rozumiany rynek wielkoformatowy znajdują się: ekonomiczne plotery z rodziny :Anapurna oraz przemysłowe maszyny :M-Press Tiger i :M-Press Leopard. Dzięki temu Agfa Graphics posiada pełne spektrum rozwiązań, dedykowanych dla drukarń sitodrukowych, producentów systemów oznaczeń i displejów, dostawców usług poligraficznych, a także tradycyjnych drukarń przemysłowych, które myślą o przejściu na technologię cyfrową.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama