Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Sztuka na ratunek pszczołom

Na skutek stosowania pestycydów i niszczenia naturalnych siedlisk, pszczołom grozi wyginięcie. Stanowi to nie tylko zagrożenie dla ludzi, ale całego środowiska naturalnego – to właśnie tym małym pracowitym owadom zawdzięczamy ponad 30 procent spożywanej przez nas żywności.

W odpowiedzi na masowe wymieranie pszczół powstała inicjatywa BeeLoved, której celem jest szerzenie świadomości problemu i ratowanie pszczół. Obejmuje ona limitowany zestaw plakatów, stworzony we współpracy z trzema utalentowanymi artystami. Każda z nich wykonała swój własny plakat, który pokazuje tematykę związaną z wymieraniem pszczół i podkreśla rolę człowieka w ich ocaleniu.

Pomysłodawcy projektu zachęcają do ratowania pczczół poprzez zakup plakatów lub słoików miodu z limitowanej edycji od Pasieki Rodziny Sadowskich. Zysk z akcji zostanie przekazany na rzecz Fundacji Akademia Pszczelarstwa i Zrównoważonego Rozwoju. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.wspieram.to/beelovedart.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama