Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Sztuka na ratunek pszczołom

Na skutek stosowania pestycydów i niszczenia naturalnych siedlisk, pszczołom grozi wyginięcie. Stanowi to nie tylko zagrożenie dla ludzi, ale całego środowiska naturalnego – to właśnie tym małym pracowitym owadom zawdzięczamy ponad 30 procent spożywanej przez nas żywności.

W odpowiedzi na masowe wymieranie pszczół powstała inicjatywa BeeLoved, której celem jest szerzenie świadomości problemu i ratowanie pszczół. Obejmuje ona limitowany zestaw plakatów, stworzony we współpracy z trzema utalentowanymi artystami. Każda z nich wykonała swój własny plakat, który pokazuje tematykę związaną z wymieraniem pszczół i podkreśla rolę człowieka w ich ocaleniu.

Pomysłodawcy projektu zachęcają do ratowania pczczół poprzez zakup plakatów lub słoików miodu z limitowanej edycji od Pasieki Rodziny Sadowskich. Zysk z akcji zostanie przekazany na rzecz Fundacji Akademia Pszczelarstwa i Zrównoważonego Rozwoju. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.wspieram.to/beelovedart.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama