Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Sztuka na ratunek pszczołom

Na skutek stosowania pestycydów i niszczenia naturalnych siedlisk, pszczołom grozi wyginięcie. Stanowi to nie tylko zagrożenie dla ludzi, ale całego środowiska naturalnego – to właśnie tym małym pracowitym owadom zawdzięczamy ponad 30 procent spożywanej przez nas żywności.

W odpowiedzi na masowe wymieranie pszczół powstała inicjatywa BeeLoved, której celem jest szerzenie świadomości problemu i ratowanie pszczół. Obejmuje ona limitowany zestaw plakatów, stworzony we współpracy z trzema utalentowanymi artystami. Każda z nich wykonała swój własny plakat, który pokazuje tematykę związaną z wymieraniem pszczół i podkreśla rolę człowieka w ich ocaleniu.

Pomysłodawcy projektu zachęcają do ratowania pczczół poprzez zakup plakatów lub słoików miodu z limitowanej edycji od Pasieki Rodziny Sadowskich. Zysk z akcji zostanie przekazany na rzecz Fundacji Akademia Pszczelarstwa i Zrównoważonego Rozwoju. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.wspieram.to/beelovedart.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama