Zagrożenia na drodze. Uważaj kierowco!

© Lotna

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie rozpoczął szeroko zakrojoną kampanię, której celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Za kreację odpowiedzialna jest agencja kreatywno-brandingowa Lotna.

 

Celem kampanii jest przede wszystkim podniesienie świadomości kierowców na temat czekających na nich zagrożeń drogowych, podniesienie świadomości, a przez to zmiana nawyków i poprawa bezpieczeństwa na drogach. Kampania koncentruje się na 5 najczęstszych przyczynach wypadków i kolizji na polskich drogach. Są nimi nadmierna prędkość, pierwszeństwo pieszego na pasach, nieodpowiednia widoczność, niewłaściwe oświetlenie w aucie oraz brak odpowiedniej odległości pomiędzy pojazdami. Każda z 5 odsłon to scenka obrazująca zwykłe zdarzenie drogowe, które może przydarzyć się każdemu, kto wsiada za kółko. Jednak każdej z tych sytuacji można było uniknąć. Wystarczyła odpowiednia reakcja lub wcześniejsze przygotowanie pojazdu do drogi.


Wyraźny przekaz
Oddzielne layouty połączone są prostymi i mocnymi hasłami, które odnoszą się bezpośrednio do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Obrazem pokazany jest efekt. Z kolei słowa dają rozwiązania, które pomogłoby kierowcy uniknąć nieprzyjemnego i potencjalnie bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Całość przekazu ma zwrócić uwagę kierowców, skłonić do refleksji oraz analizy swoich nawyków.

Kampania informacyjna dla kierowców prowadzona jest w Internecie oraz na nośnikach OOH w lutym oraz kwietniu 2024 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama