Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Karykatura J. Kaczyńskiego

© Fabian Strauch/PAP/Onet.pl

W ostatni poniedziałek karnawału, znanego w Niemczech jako “RosenMontag”, czyli Różany poniedziałek, na ulice Düsseldorfu wyjechało osiem platform z karykaturami polityków z całego świata. Wśród nich, obok byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, Angeli Merkel i Władimira Putina znalazła się także podobizna Jarosława Kaczyńskiego. Karykatura, stworzona przez Jacquesa Tilly’ego, przedstawia obecnego wiceprezesa, siedzącego na krzyczącej kobiecie i wbijającego jej krzyżem kołek w serce. Przekaz ten nawiązuje do wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Kobieta ubrana jest w sukienkę z napisem „Prawo do aborcji”.  Jak podaje niemiecki dziennik RP.Online w jednym z opublikowanych podpisów: „Ta platforma zajmuje się zaostrzonym prawem aborcyjnym w Polsce: lider rządzącej partii PiS, Jarosław Kaczyński”. Jak podała na Twitterze Polska Agencja Prasowa, Konsulat Generalny RP w Kolonii skierował protest do organizatorów i autorów projektu platformy karnawałowej.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama