Kalendarium

09-11.01.2024 · Viscom, Düsseldorf

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

30.01-02.02.2024 · ISE, Barcelona

19-22.03.2024 · FESPA, Monachium

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Nowa generacja imagePress

© Canon

Firma Canon wprowadziła na rynek nową cyfrową maszynę drukującą imagePress V1000 na papier cięty. Maszyna opiera się na rozwiązaniach poprzednich generacji urządzeń imagePress i została wyposażona w nowe technologie.  Jak podkreśla producent, nowy imagePRESS V1000 zapewnia producentom większą elastyczność w pracy z różnorodnymi zleceniami i może obsługiwać najbardziej wymagające podłoża.

 

Nowe rozwiązania technologiczne mają na celu ułatwić operatorom wykonywanie zadań i wykorzystać kreatywny potencjał drukarni. Urządzenie sprawdzi się przede wszystkim w tych drukarniach, które szukają niezawodnej maszyny do codziennego druku produkcyjnego. Możliwość wyposażenia maszyny w dodatkowe podajniki papieru pozwala na dostarczenie maszynie dużej ilości papieru o różnej gramaturze i formacie, co znacznie zwiększa przepustowość podawania nośników, a co za tym idzie, także produktywność. Rozwiązanie Pod-Surf kontroluje temperaturę na pasie transmisyjnym, zapewniając operatorowi zadruk 100 stron na minutę na podłożach o gramaturze od 52 do 400 g/m² oraz o różnej powierzchni, wliczając w to nośniki syntetyczne oraz magnetyczne. Dzięki nowej konstrukcji maszyna umożliwia automatyczny dwustronny druk bannerów o długości do 1,3 metra. Ponadto zdalne alerty informują operatora, kiedy należy wymienić materiały eksploatacyjne. Co więcej, może on wymienić nośniki oraz toner, a także usunąć odpady nawet podczas pracy maszyny.

 

Moc automatyzacji

Wbudowany w urządzenie sensor spektrofotometryczny oszczędza czas operatora, umożliwiając mu kalibrację druku przy pomocy jednego guzika, bez czasochłonnego sprawdzania jakości na wydruku próbnym. Nowa dwustopniowa technologia korekty pasowania przód-tył, zapewnia dopasowanie wydruku do strony, nawet na długich arkuszach. Opcjonalny moduł detekcji automatycznie wykrywa błędne ustawienia i poprawia je, a następnie utrzymuje do końca zadanego procesu druku, oszczędzając tym samym czas i utrzymując najwyższy poziom produktywności. W przypadku niezgodności nośnika w tacy podawczej się z wprowadzonymi ustawieniami druku, praca może być zatrzymana jeszcze przed zadrukiem pierwszej strony. Z kolei wykorzystanie kontrolerów Prismasync lub EFI Fiery daje operatorowi możliwość sprawdzenia każdego szczegółu, włącznie z jakością poszczególnych obrazów, i umożliwia mu wprowadzenie zmian jeszcze przed rozpoczęciem druku. Oprócz tego maszyna zawiera innowacyjny system chłodzący, który schładza papier niezwłocznie po zakończeniu procesu druku. Minimalizuje tym samym ryzyko wypaczeń lub przyklejania się kartek do siebie. Sposób prowadzenia papieru w obszarze nanoszenia obrazu, w zależności od rodzaju i wagi podłoża, zapewnia większą niż dotychczas elastyczność pracy i stałą prędkość druku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama