Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Nowy rozmiar w szafie

Data publikacji: Lipiec 2012

Firma HP zaprezentowała na targach drupa dziesięć nowych cyfrowych systemów drukujących, w tym pierwszą maszynę HP Indigo w formacie B2. Tym samym doczekaliśmy się od dawna zapowiadanego poszerzenia skali formatów w portfolio maszyn arkuszowych HP.

 

Na targach drupa w 2008 roku firma wprowadziła maszyny Color Inkjet Web Press, nową serię systemów drukujących HP Indigo, a także pierwsze na rynku poligraficznym wielkoformatowe maszyny lateksowe. Rynkowa popularność tych rozwiązań nie pozostała bez wpływu na kształt branży druku – liczba stron drukowanych w technologii cyfrowej znacznie wzrosła m.in. dzięki upowszechnieniu systemów HP. Na świecie zainstalowano do tej pory ponad 60 egzemplarzy urządzeń HP Color Inkjet Web Press, ponad 6 tys. systemów HP Indigo oraz ponad 10 tys. ploterów lateksowych. Koncern HP mógł dzięki temu zainwestować ponad miliard dolarów w rozwój nowych technologii.

 

Format rośnie

 

Dzięki trzem nowym maszynom HP Indigo dostawcy druku mogą teraz włączyć do swojej oferty aplikacje, których nie byli dotychczas w stanie realizować z uwagi na ich format. Maszyna HP Indigo 10000 Digital Press to 75-centymetrowy arkuszowy system drukujący,

Model HP Indigo 10000. Wprowadzając tę maszynę na rynek, HP rozpoczyna swoją przygodę z formatem B2. (© EMG)

który produkuje w ciągu godziny 3450 arkuszy w kolorze (4600 arkuszy w trybie EPM). Urządzenie łączy w sobie jakość porównywalną z technologią offsetową oraz innowacyjny druk maksymalnie siedmioma kolorami. Dodatkową zaletą systemu jest możliwość zastosowania różnorodnych mediów. Kolejna nowość HP – system HP Indigo 20000 Digital Press – to urządzenie do druku opakowań giętkich. Zadrukowuje folię o grubości do 10 mikronów z jakością porównywalną z techniką wklęsłodruku. Maksymalny format zadruku wynosi 73,6 x 110 cm. Maszyna posiada moduł gruntujący pracujący w linii, co pozwala na zadruk wielu rodzajów podłoży. Trzecim systemem z serii HP Indigo jest model HP Indigo 30000 Digital Press, który służy do druku pudełek składanych. Posiada on moduł gruntujący w linii. Obsługuje media o grubości do 600 mikronów.

 

Szybcy i dokładni

 

Najnowszy flagowy produkt HP – maszyna HP Indigo 7600 Digital Press – oferuje niezrównaną prędkość 160 str./ min w trybie EPM, co jest 33-proc. wzrostem wydajności w porównaniu z poprzednim modelem tej serii, który uchodził za najszybszy cyfrowy system arkuszowy na rynku. Do innych istotnych innowacji należą: automatyczne wykrywanie problemów w druku w czasie rzeczywistym oraz możliwość druku efektów specjalnych w produkcji wysokiej jakości aplikacji, np. symulowanie tłoczenia czy druk jaśniejszym odcieniem czerni. Kolejną nowością jest maszyna HP Indigo 5600, następczyni modelu HP Indigo 5500, która drukuje z prędkością 90 str./min w trybie EPM. Urządzenie sprawdza się w druku na szerokiej palecie mediów. Do oferty HP dołączył także system HP Indigo W7250, drukujący 33 proc. szybciej niż jego poprzednik – do 320 str./min w trybie EPM i do 960 str./min w czerni i bieli. Model HP Indigo 7600 Digital Press, który przeszedł testy beta w sześciu lokalizacjach na świecie, jak również urządzenie HP Indigo W7250, są dostepne komercyjnie od tegorocznej drupy. Model HP Indigo 10000 trafił na rynek wcześniej. Na maszyny HP Indigo 10000, 20000 i 30000 Digital Press trzeba będzie poczekać do przyszłego roku.

 

Wokół druku

 

Do nowych rozwiązań automatyzujących obróbkę wykończeniową w linii i offline należą stworzone specjalnie dla maszyn HP Indigo 10000 systemy Horizon i MBO. Z kolei spośród najnowszego oprogramowania do zarządzania przepływem pracy należy wymienić SmartStream Production Center do zleceń o dużej objętości, jak również zaktualizowane wersje programów SmartStream Production Pro DFE oraz SmartStream Director. Firma HP postawiła również na rozwiązania dostępne z chmury obliczeniowej, m.in. oprogramowanie MIS i web to print. Po przejęciu przez HP firmy Hiflex, producenta software'u, w ofercie koncernu znalazły się rozwiązania dla niemal każdego sektora – od druku komercyjnego, poprzez sign & display, opakowania i etykiety, na druku wydawniczym i mailingu skończywszy.

 

Rola totalna

 

Nowe systemy rolowe HP – modele HP T410 i HP T360 Inkjet Web Press – oferują użytkownikom prędkość do 240 m/min w druku monochromatycznym, co oznacza, że drukują o 25 proc. szybciej niż starsze urządzenia tej samej serii. Wydajność tych maszyn w druku kolorowym również robi wrażenie – mogą one produkować do 180 m/min. Taka wydajność jest możliwa do osiągnięcia dzięki innowacyjnej technologii inkjetowych głowic drukujących. Kolejna nowość – model HP T230 Inkjet Web Press z dziewięcioma głowicami drukującymi oferuje z kolei druk z prędkością do 120 m/min zarówno w pełnym kolorze, jak i czerni i bieli. Od wprowadzenia serii HP Inkjet Web Press na rynek w 2009 roku wydrukowano na tych maszynach ponad 10 mld stron. Modele HP T410 i HP T360 Inkjet Web Press będą dostępne jeszcze w tym roku jako samodzielne urządzenia albo upgrade'y dla modeli T350 i T400. System HP T230 Inkjet Web Press pojawi się na rynku pod koniec tego roku i będzie oferowany również jako upgrade dla modeli T200.

 

Rozwój PSP Services

 

Tuż przed drupą HP nie tylko wprowadziło nowe urządzenia, ale i usprawniło funkcjonowanie swojego działu PSP Services, dzięki czemu może oferować jeszcze większą paletę usług serwisu i wsparcia technicznego dla swoich klientów. PSP Services gwarantuje dostęp do specjalistycznej pomocy zarówno na miejscu, u klienta, jak i zdalnie, za pośrednictwem portalu internetowego i linii telefonicznej. Połączenie nowoczesnych, wydajnych maszyn i odpowiedniego wsparcia ma zagwarantować użytkownikom technologii HP bezproblemową pracę i satysfakcjonujące rezultaty w druku zleceń.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama