Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

„Daj dziecku siłę!”

© Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Na ścianie Szkoły Podstawowej nr 50 w Warszawie powstał nowy mural Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Jego celem jest zwrócenie uwagi dorosłych, że to ich wsparcie buduje poczucie wartości dziecka, daje mu moc przezwyciężania trudności i wiarę we własne możliwości. Autorem muralu o powierzchni prawie 120 m² jest Wojciech Brewka - malarz kolorysta, artysta street art i twórca wielkopowierzchniowych murali. W projekcie dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę artysta wykorzystał charakterystyczne dla swojej twórczości wizerunki zwierząt, które osadził w społecznym kontekście. „Widniejące na muralu zwierzęta symbolizują rodziców. Niedźwiedzica to matka. Wybrałem ją, bo niedźwiedzie matki słyną ze swojej nadzwyczajnej troskliwości i wśród zwierząt są jednymi z najdłużej wychowujących swoje młode. Humbak to ojciec. Ten gigantyczny ssak jest z jednej strony uosobieniem siły, z drugiej zaś niezwykłej opiekuńczości - udokumentowane są bowiem incydenty chronienia przez humbaki innych zwierząt, np. fok i wielorybów, przed orkami, więc możemy zakładać, że swoje młode też chroni. Jednym słowem oba te gatunki posiadają cechy pożądane z punktu widzenia dzieci - dają im poczucie bezpieczeństwa. Dzieci widoczne na muralu mają siłę, która pokazana jest w sposób symboliczny, jako siła fizyczna” - podkreśla Wojciech Brewka.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę jest największą w Polsce organizacją pozarządową zajmującą się ochroną dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym. Fundacja tworzy sieć Centrów Pomocy Dzieciom, w których krzywdzone dzieci otrzymują kompleksową i bezpłatną pomoc: psychologiczną, prawną i medyczną. Od ponad 13 lat prowadzi też  telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, w którym konsultanci odebrali ponad 1,4 mln połączeń od dzieci w kryzysie. Fundacja poprzez działania edukacyjne i kampanie społeczne od lat promuje także dobre rodzicielstwo.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama