Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Sąsiadki znów razem

© UM Warszawa

Na warszawskich Bielanach powstał nowy mural upamiętniający artystkę Krystynę Sienkiewicz. Jedno z dwóch malowideł zostało wykonane z okazji przypadającej w czerwcu siedemdziesiątej rocznicy urodzin znanej wokalistki zespołu Manaam - Kory, która również posiada swój mural w tamtejszej okolicy. Obie artystki były bowiem mieszkankami ul. Płatniczej na Starych Bielanach. W ramach akcji pod muralem posadzono także 640 krzewów róż. Dom Sienkiewiczów szybko stał się lokalną przystanią kultury. Jeszcze w latach 80., niedługo po przeprowadzce, Krystyna Sienkiewicz wraz z mężem utworzyła w przydomowym ogrodzie galerię - „Chata rzeczy niepotrzebnych”. Trafiały do niej dzieła rękodzielnicze wykonane przez aktorkę, jak i mniej lub bardziej znanych artystów, którzy chcieli się w niej wystawić. Ale to nie wszystko. W znajdującej się w piwnicy restauracji „Pod Podłogą” organizowała recitale dla seniorów, które zawsze cieszyły się dużą publiką. Obraz Krystyny Sienkiewicz otoczonej czerwonymi różami został zaprojektowany przez Tomasza Majewskiego, a za wykonanie muralu odpowiedzialny jest zespół Good Looking Studio.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama