Kalendarium

09-11.01.2024 · Viscom, Düsseldorf

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

30.01-02.02.2024 · ISE, Barcelona

19-22.03.2024 · FESPA, Monachium

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Durst P5 TEX iSUB

© Durst

Firma Durst, producent innowacyjnych systemów druku cyfrowego i rozwiązań dotyczących oprogramowania, wprowadziła na rynek sublimacyjną maszynę drukującą P5 TEX iSUB. Skrót iSUB oznacza „sublimację inline”, czyli utrwalanie kolorów w ciągu produkcyjnym, od razu po druku. Rozwiązanie pozwala wyelimiować indywidualne etapy pracy, skutkując znacznym wzrostem jakości i wydajności dla użytkownika.

 

Rynek soft signage oraz home decoration przeżywa ogromne tempo wzrostu we wszystkich obszarach zastosowań - od komunikacji wizualnej i dekoracji po odzież tekstylną. Jak wynika z prognoz Keypoint Intelligence, w okresie od 2017 do 2023 roku wolumen sprzedaży wzrośnie o ponad 60 procent, co oznacza wzrost z 19,2 do 31,4 miliardów dolarów w roku 2023. Wzrost ten podyktowany jest szeregiem trendów, które przemawiają na korzyść soft signage i home decoration. Niewątpliwym atutem jest stosowanie bezwonnych atramentów, które są przyjazne środowisku. Kolejne korzyści dla użytkownika to efektywność kosztowa logistyki, niskie zużycie atramentu, niskie zużycie energii w porównaniu do użytkowania osobnego kalandra, a także szybka realizacja projektu i szeroki zakres zastosowań. „Durst działa na rynku soft-signage od 2010 roku i od tamtej pory udało nam się wprowadzić na światowy rynek ponad 250 systemów z serii Rhotex” - podkreśla Christian Harder, wiceprezes ds. sprzedaży w Durst Group.

 

Zintegrowane utrwalenie inline

Firma opracowała P5 TEX iSUB w oparciu na odnoszącej sukcesy platformie P5 z maksymalną szerokością druku 3,3 metra. Atutem Durst P5 TEX iSUB jest zintegrowane utrwalanie w linii do bezpośredniego drukowania na tkaninach poliestrowych. Jak wyjaśnia Andrea Riccardi, kierownik działu zarządzania produktem w Durst,  dzięki temu, że kalander jest zintegrowany, nie jest wymagana dodatkowa inwestycja ani powierzchnia. Durst P5 TEX iSUB może być obsługiwany tylko przez jednego operatora, a przyspieszenie procesu zwiększa również zdolność do realizacji zamówień. Połączenie obu procesów w jednym systemie daje użytkownikom ogromną elastyczność. Urządzenie może zostać również skonfigurowane do druku na papier transferowy lub jeśli użytkownik posiada już kalander, dostępny jest również w wersji bez kalandra.

 

Technologia bezdotykowego utrwalania

Atrament sublimacyjny Sublifix opracowany przez firmę Durst zapewnia żywe kolory, nawet na trudnych nośnikach, takich jak blackback, materiale podświetlanym w kasetonach lub flagach. Unikalną cechą P5 Text iSUB jest innowacyjne bezkontaktowe utrwalanie. Technologia bezdotykowa iSUB zapewnia doskonałą spójność kolorów, ostrość szczegółów w obrazach i tekście, a także praktycznie eliminuje rozmycie kolorów. Rozwiązanie umożliwia realizację szerokiego zakresu zastosowań, od tkanin dekoracyjnych o mocnych, żywych kolorach i dokładnym odwzorowaniu szczegółów, po flagi, które muszą być nadrukowane po obu stronach materiału i utrwalone w zintegrowanym kalandrze. Aplikacje Blackback oraz kolorowe podświetlane ramki dopełniają spektrum, zachowując miękkość w dotyku. We wszystkich tych zastosowaniach oprogramowanie Durst Print Workflow zapewnia spójne kolory na wszystkich nośnikach. Maksymalna prędkość druku maszyny wynosi 383 metry kwadratowe na godzinę przy pełnym wykorzystaniu formatu druku 330 cm. Dostęp do dwóch rolek poprzez opcję Multiroll ułatwia wymianę materiałów, a opcja Dualroll umożliwia zadrukowanie dwóch rolek o szerokości 1,6 metra jednocześnie. Maszyna została także wyposażona w specjalną jednostkę do obróbki końcowej, której można używać do szycia i zszywania materiałów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama