Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

„Przyjaźń na okrągło”

© Swiss Poland

Z okazji obchodów stulecia Ambasady Szwajcarii w Polsce, w Warszawie pojawiła się wielkoformatowa instalacja „Przyjaźń na okrągło”, przedstawiająca flagi obu krajów, która ma być wyrazem przyjaźni pomiędzy państwami. Instalację będzie można oglądać do połowy listopada. Składa się ona z 96 wielkich balonów i ma wymiary 10 x 15 metrów. Dopełnieniem do symbolicznej liczby 100 są 4 większe balony, które będą towarzyszyć instalacji. Połączenie dwóch flag, w które naprzemiennie układają się balony, ma na celu podkreślenie długotrwałej współpracy i przyjaźni obu państw. Przechodzenie jednej flagi w drugą przebiega w określonym rytmie - każdy z oglądających może wpłynąć na ten rytm, za pośrednictwem interfejsu Wi-Fi. Autorami instalacji są polsko-szwajcarski artysta - Philipp Krebs, oraz jego wieloletni współpracownik Paul Reichardt, współtworzący FlyingWalls. Instalacja została zainstalowana przed siedzibą Ambasady Szwajcarii.

„«Przyjaźń na okrągło» to hasło znakomicie oddające dialog i współpracę między Polską a Szwajcarią. Oba kraje łączą te same wartości - innowacje, technologia oraz działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju i gospodarki cyrkularnej, a instalacja stworzona na obchody stulecia Ambasady przez Philippa Krebsa i Paula Reichardta jest ich odzwierciedleniem i reprezentuje szereg łączących nas cech. Symbolizuje radość, harmonię, ruch, spotkanie, przyjaźń i niespodziankę. Przypomina nam również, że «nosimy» te same kolory”- podkreśla Jürg Burri, Ambasador Szwajcarii w Polsce.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama