Kalendarium

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Sign & Systemy Świetlne

Projekcja z myślą o przyrodzie

Firma Epson została partnerem KATO Urban Corner, inicjatywy będącej częścią Światowego Forum Miejskiego 2022. Projektory 3LCD firmy wspierają warsztaty, wykłady i projekcje filmowe w unikalnej przestrzeni edukacyjno-wystawowej.

więcej »

Ukłon w stronę przeszłości

Na Placu Konstytucji w Warszawie pojawiły się nowe neony, zainstalowane przez centrum dentystyczne Medicover Stomatologia. 5 nowych neonów łącznie liczy blisko 16 metrów długości. Jak podkreślają ich twórcy - design neonów to ukłon w stronę przeszłości, a dokładnie lat 50-tych i 60-tych, kiedy to warszawski Plac Konstytucji jaśniał od wielobarwnych neonów.

więcej »

Zanurz się w projekcji

Technologia firmy Panasonic umożliwiła zaprojektowanie na nowo różnych miejsc w Casa Batlló, słynnej kamienicy w Barcelonie, powstałej według projektu modernistycznego architekta Antoniego Gaudíego.

więcej »

Sąsiedztwo zobowiązuje

W jednym z lokali Galerii Łomianki ruszyła wystawa fotograficzna „Zwierzęta Puszczy Kampinoskiej”, inaugurująca współpracę galerii z Kampinoskim Parkiem Narodowym. Wystawie towarzyszą naklejane grafiki zwierząt, które zostały rozmieszczone w przestrzeni lokalu. Akcja wspiera działania promocyjne i edukacyjne prowadzone przez Kampinowski Park Narodowy, którego Galeria Łomianki jest bliskim sąsiadem.

więcej »

Libra, Dispa i Katz

Firma Antalis dodała do swojej oferty produktów przyjaznych dla środowiska trzy nowe materiały na bazie włókien do produkcji outdoorowych displayów. Nowe, pozbawione tworzyw sztucznych produkty, Libra Weather Board, Dispa Outdoor i Katz Outdoor, zostały dodane do zrównoważonego portfolio Visual Communications w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na produkty przyjazne dla środowiska.

więcej »

Globalna dostępność

Firma Drytac, producent materiałów samoprzylepnych dla branży druku wielkoformatowego i oznakowania, wprowadziła na rynek globalny nowe folie PVC Polar Choice White. Folia Drytac Polar Choice White została początkowo wprowadzona na rynki Wielkiej Brytanii i Europy w lutym ubiegłego roku, a teraz jej dystrybucja będzie rozszerzana na cały świat.

więcej »

Bogactwo pikseli

Firma Panasonic dodała funkcję Quad Pixel Drive do technologii projekcji laserowej Solid Shine z 1-chipowym procesorem DLP, tworząc projektor PT-FRQ50 o jasności 5200 lumenów. Użycie nowego projektora w połączeniu z zestawem SDK ET-SWR10 Real-Time Tracking pozwala osiągnąć wyjątkowy efekt dzięki wyświetlaniu obrazów z wysoką precyzją na szybko poruszających się obiektach.

więcej »

Van Gogh cyfrowo

Do 14 stycznia 2022 w warszawskim Expo XXI trwa wystawa Van Gogh Multi-Sensory Exhibition. Prace holenderskiego artysty są prezentowane z użyciem technologii Digital Art 360, pozwalającej wyświetlać obrazy nie tylko na ekranach, ale także na ścianach, suficie, a nawet podłodze na specjalnie zaprojektowanej przestrzeni o powierzchni 2000 m². 

więcej »

Świeć się z Energą

Firma Energa rozpoczęła coroczny plebiscyt „Świeć się z Energą”, w którym wybierane są miasta o najpiękniejszych iluminacjach świątecznych w regionie i w całej Polsce. Głosujący w 13. edycji zadecydują też, dokąd trafi dobroczynna pomoc o łącznej wartości 200 tysięcy złotych. Podczas corocznego Plebiscytu Miast wybrane zostaną najpiękniej oświetlone miasta w województwie, a w finale zostanie wybrana Świetlna Stolica Polski.

więcej »

Świetlne gratulacje

Na warszawskim wieżowcu Warsaw Spire pojawiły się świetlne gratulacje dla piłkarza Roberta Lewandowskiego, napastnika Bayernu Monachium i kapitana polskiej reprezentacji, który zajął drugie w ogólnoświatowym plebiscycie „Złotej Piłki”, corocznym konkursie na najlepszego piłkarza w danym roku kalendarzowym. Za organizację akcji odpowiedzialna była marka odzieżowa 4F, której Robert Lewandowski jest głównym ambasadorem.

więcej »

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama