Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Sign & Systemy Świetlne

Bogactwo pikseli

Firma Panasonic dodała funkcję Quad Pixel Drive do technologii projekcji laserowej Solid Shine z 1-chipowym procesorem DLP, tworząc projektor PT-FRQ50 o jasności 5200 lumenów. Użycie nowego projektora w połączeniu z zestawem SDK ET-SWR10 Real-Time Tracking pozwala osiągnąć wyjątkowy efekt dzięki wyświetlaniu obrazów z wysoką precyzją na szybko poruszających się obiektach.

więcej »

Van Gogh cyfrowo

Do 14 stycznia 2022 w warszawskim Expo XXI trwa wystawa Van Gogh Multi-Sensory Exhibition. Prace holenderskiego artysty są prezentowane z użyciem technologii Digital Art 360, pozwalającej wyświetlać obrazy nie tylko na ekranach, ale także na ścianach, suficie, a nawet podłodze na specjalnie zaprojektowanej przestrzeni o powierzchni 2000 m². 

więcej »

Świeć się z Energą

Firma Energa rozpoczęła coroczny plebiscyt „Świeć się z Energą”, w którym wybierane są miasta o najpiękniejszych iluminacjach świątecznych w regionie i w całej Polsce. Głosujący w 13. edycji zadecydują też, dokąd trafi dobroczynna pomoc o łącznej wartości 200 tysięcy złotych. Podczas corocznego Plebiscytu Miast wybrane zostaną najpiękniej oświetlone miasta w województwie, a w finale zostanie wybrana Świetlna Stolica Polski.

więcej »

Świetlne gratulacje

Na warszawskim wieżowcu Warsaw Spire pojawiły się świetlne gratulacje dla piłkarza Roberta Lewandowskiego, napastnika Bayernu Monachium i kapitana polskiej reprezentacji, który zajął drugie w ogólnoświatowym plebiscycie „Złotej Piłki”, corocznym konkursie na najlepszego piłkarza w danym roku kalendarzowym. Za organizację akcji odpowiedzialna była marka odzieżowa 4F, której Robert Lewandowski jest głównym ambasadorem.

więcej »

„Parki Miliona Świateł”

W Zabrzu i Łodzi pojawiły się baśniowe instalacje, które  rozświetliły parki o łącznej powierzchni 37 hektarów, do których wykorzystano 2 113 402 energooszczędnych diod eko-LED. „Parki Miliona Świateł”, bo tak nazywają się te instalacje, dostarczają możliwość wyjątkowego sposobu na spędzanie zimowego czasu z bliskimi.

więcej »

Kompaktowo z kontrastem

Firma Panasonic wprowadziła na rynek nową serię kompaktowych projektorów LCD z obiektywem stałoogniskowym o janości 7000 lumentów. Seria PT-VMZ71 obejmuje cztery modele o rozdzielczości WUXGA, jasności od 5200 do 7000 lumenów i wysokim kontraście. Nowa oferta przeznaczona jest do użytku w mocno oświetlonych pomieszczeniach.

więcej »

Niepowtarzalne wnętrza

Firma Integart rozszerza swoje portfolio produktów we współpracy z firmą 3M, tym razem o wysokiej jakości dekoracyjne laminaty architektoniczne DI-NOC. Jak podkreśla firma, 3M DI-NOC to gama innowacyjnych rozwiązań kreujących nowe podejście do projektowania przestrzeni.

więcej »

Hołd dla bohaterów

Od 1 do 8 sierpnia na budynku centrali PZU u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej w Warszawie można było oglądać iluminację powstańczej kotwicy, będącej wyrazem uznania i szacunku dla uczestników Powstania Warszawskiego. W rejonie, gdzie obecnie stoi PZU Tower, w 1944 roku toczyły się zażarte walki o dostęp do Śródmieścia, którego bronili żołnierze AK Batalionu „Chrobry”.

więcej »

Projektory w akcji

Od lipca do listopada w różnych lokalizacjach we Francji oglądać można niezwykłe pokazy świetlne oraz mapping wideo na historycznych budynkach (takich jak latarnie morskie, zamki czy opactwa) przy akompaniamencie muzyki znanych DJ-ów oraz wykonawców muzycznych. Wydarzenie pod nazwą Monumental Tour w tym roku odbywa się już po raz trzeci, a nad jego oprawą pracuje około 30 techników, trzech menedżerów kreatywnych oraz projektant graficzny.

więcej »

Amazon One

Amazon wprowadził nowy bezdotykowy system płatności w swoich sklepach stacjonarnych. Od teraz klienci mogą „wygodnie i bezpiecznie” płacić za swoje produkty, skanując swoją dłoń za pomocą specjalnego urządzenia o nazwie Amazon One. Wystarczy unieść dłoń nad czytnikiem, który przetwarza najdrobniejsze szczegóły, takie jak linie papilarne w celu dopasowania skanu do danych o karcie płatniczej przechowywanych w chmurze.

więcej »

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama