Kalendarium

08-12.05.2017 · FESPA, Hamburg

25-28.09.2017 · Labelexpo Europe, Bruksela

09-11.10.2017 · Digital Content Expo, Berlin

18-20.10.2017 · Viscom, Düsseldorf

14-16.11.2017 · InPrint, Monachium

EMS z Toucan Systems - Właściwy wybór

W przestrzeni publicznej obserwujemy coraz większą liczbę sprzętu audiowizualnego. Wysoka użyteczność, pikujące ceny za implementację oraz niskie koszty eksploatacji zachęcają coraz więcej firm i instytucji do instalacji rozwiązań AV.

 

Sieci handlowe, urzędy, muzea oraz wiele innych obiektów coraz częściej decydują się na wdrażanie kompleksowych systemów, w których liczba urządzeń przekracza setki, a nawet tysiące sztuk. Takie duże instalacje, w celu utrzymania niskiego kosztu eksploatacji, wymagają odpowiedniego systemu zarządzania. By spełnić wszystkie wymagania klientów, oprogramowanie musi zawierać funkcjonalności, takie jak: planowanie harmonogramów, zarządzanie treścią aplikacji multimedialnych, monitorowanie stanu i zdalna obsługa różnych rodzajów urządzeń, definiowanie poziomów uprawnień użytkowników, raportowanie błędów i inne. Dobre rozwiązania charakteryzują się także elastycznością, która pozwala na szybkie przeprowadzanie integracji z modułami innych producentów, np. systemów zarządzania budynkiem. Rynek oferuje różne produkty, ale, niestety, większość z nich ma problemy z zarządzaniem instalacjami, w których liczba urządzeń przekracza sto sztuk, nie wspominając o liczniejszych.

 

 

 

Zarządzanie AV

Wybór właściwego rozwiązania to trudne zadanie, zwłaszcza dla instytucji, które wprowadzając instalacje AV ryzykują swoim wizerunkiem. Nietrudno sobie wyobrazić jaką reakcję mediów wywołałoby np. wyłączenie wystawy w trakcie trwania ważnej prezentacji lub ingerencja osób trzecich w wyświetlaną zawartość. Klienci mogą być także nieprzyjemnie zaskoczeni gdy okaże się, że dalszy rozwój infrastruktury generuje niespotykane wcześniej problemy, takie jak zbyt długa reakcja urządzeń na wydawane polecenia, błędy wyświetlania czy skomplikowane procedury utrzymaniowe. Z kolei część z dostępnych na rynku rozwiązań to oprogramowanie zamknięte, które nie posiada możliwości integracji z systemami zewnętrznymi. W dobie popularności rozwiązań wielokanałowych, w których systemy AV, mobilne czy internetowe uzupełniają się, by zapewnić spójną komunikację z klientem wieloma kanałami, przeoczenie braku możliwości integracji może okazać się bardzo kosztownym błędem. Wyzwania techniczne są duże i niewielu specjalistów potrafi sobie z nimi poradzić. Niekwestionowanymi liderami w tej dziedzinie są firmy Creston oraz AMX, których rozwiązania dostępne są na całym świecie. Interesującą alternatywą dla oprogramowania tych producentów może być system EMS (ang. Exposition Management System) stworzony przez polską firmę Toucan Systems.

EMS posiada wszystkie funkcjonalności wymagane do sprawnego zarządzania instalacją AV. Oprogramowanie posiada możliwość układania harmonogramów, monitorowania pracy urządzeń, zdalnej aktualizacji zawartości aplikacji multimedialnych, tworzenia raportów a ponad to pozwala również na sterowanie oświetleniem, dźwiękiem, listwami inteligentnymi oraz, jak deklaruje producent, wszystkimi urządzeniami, które dysponują API. Rozwiązanie polskiej firmy jest już sprawdzone na rynku, a następnym krokiem, według zapewnień producenta, będzie pozyskanie klientów z zagranicy. Oprogramowanie EMS firmy Toucan Systems może być ciekawą alternatywą dla najpopularniejszych rozwiązań tego typu na rynku. Na pewno jego możliwości i elastyczność, w porównaniu do ceny, stanowią solidny argument przemawiający na jego korzyść.

 

http://toucan-systems.pl/

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

2017: kolejne nowe otwarcie

Kończymy stary rok i dynamicznie wchodzimy w nowy! Mamy nadzieję – Drodzy Czytelnicy – że VISUAL COMMUNICATION towarzyszył Wam w roku ubiegłym i będzie Wam towarzyszył w roku 2017. Nieustająco nie tylko pozostajemy na tropach najnowszych rozwiązań technologicznych, lecz również analizujemy tajniki komunikacji wizualnej w sferze języka reklamy...

Reklama