Nowy ploter Avinci CX3200

© Agfa

Firma Agfa wprowadziła do swojego portfolio nowy ploter sublimacyjny pracujący w technologii z roli na rolę - Avinci CX3200. Urządzenie umożliwia bezpośrednie zadrukowywanie szerokiego spektrum podłoży tekstylnych z poliestru oraz papierów transferowych i pozwala drukarniom specjalizującym się w materiałach typu soft signage na produkcję wydruków na tekstyliach o szerokości do 3,2 m i z prędkością maksymalną 270 m²/h.

 

Maszyna przeznaczona jest do zadruku takich produktów jak np. displeje banerowe, grafika ścienna, displeje typu POP i wystawiennicze, a także flagi. Użycie papieru transferowego umożliwia uzyskanie wydruków o wysokiej ostrości, wyeliminować potencjalne błędy oraz ograniczyć straty materiałowe. Avinci CX3200 pozwala również na zadruk odzieży oraz dekoracji wnętrz na niepowlekanych materiałach poliestrowych. Ploter został wyposażony w mechanizm umożliwiający obsługę dowolnego zlecenia, od pojedynczego egzemplarza aż po prace wysokonakładowe. Posiada wodne głowice drukujące marki Kyocera, których żywotność, jak zapewnia producent, odpowiada żywotności całej maszyny. Zastosowane w ploterze wstępne nagrzewanie ogranicza czas niezbędny na schnięcie wydruków i redukuje ilość zabrudzeń. Z kolei strefa próżniowa zapewnia, że cienkie papiery transferowe są zadrukowywane bez ryzyka zagniecenia. Co więcej, ładowanie nowego zwoju z podłożem odbywa się w czasie krótszym niż siedem minut, a dzięki funkcji automatycznego transportu mediów za pomocą specjalnych wałków dociskowych, zadanie to może wykonać jeden operator.

 

Czas podnieść kurtynę

Rozwiązanie pracuje w oparciu o proekologiczne, bezzapachowe wodne atramenty sublimacyjne, które można aplikować bezpośrednio na materiał bądź na papier transferowy. Wyróżniają się one wysoką elastycznością i odpornością na niesprzyjające warunki atmosferyczne, a ich receptura ma zapewnić stabilne nanoszenie kropli atramentu i zachowanie wysokiej jakości każdej partii zadrukowywanego podłoża. Ponadto dostępne w trybie off-line urządzenie do kalandrowania ma za zadanie efektywnie utrwalić nadrukowane w maszynie kolory. Ploter jest sterowany za pomocą intuicyjnego systemu workflow o nazwie Asanti. Jak podkreśla producent, oprogramowanie usprawnia procesy związane z prepressem, produkcją oraz obróbką końcową. Zastosowane „inteligentne” algorytmy mają za zadanie zapewnić najwyższą jakość druku, stabilność kolorystyczną oraz niskie zużycie atramentu. Asanti oferuje także szereg opcji, mających ułatwić produkcję z udziałem materiałów soft signage, takich jak: automatyczne pozycjonowanie znaków cięcia i miejsc oczkowania czy też łatwe projektowanie dodatków w przypadku płótna typu canvas. Z myślą o optymalizacji zużycia mediów, system został również wyposażony w funkcje zagnieżdżania (nesting) i dzielenia na bryty (tiling). Jak podkreśla producent, urządzenie zapewnia wysoką wydajność produkcji przy zachowaniu żywych kolorów i wysokiej jakości reprodukcji. Premiera odbędzie się 22 czerwca podczas specjalnego wydarzenia online, organizowanego przez firmę Agfa pod hasłem „Czas podnieść kurtynę”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama