Kalendarium

17-18.09.2020 · Retail Summit, Warszawa

18-20.11.2020 · Fast Textile, Nadarzyn

24-26.11.2020 · InPrint, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

10-12.02.2021 · RemaDays, Nadarzyn

Spustoszenie branży eventowej

Z powodu epidemii koronawirusa i odwołaniu praktycznie wszystkich wydarzeń w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy, agencjom eventowym grozi utrata płynności finansowej. W Polsce i na całym świecie odwoływane są imprezy branżowe, targi i konferencje. W związku z zaleceniem wydanym przez Głównego Inspektora Sanitarnego, po analizie sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, odwołane zostały wszystkie imprezy masowe. Wiele wydarzeń przeniosło swoje terminy, jak targi druku drupa czy targi produkcji reklamy Fespa, niektóre zostały anulowane, przy czym najbardziej na tym ucierpiała branża eventowa. Przedstawiciele sektora MICE (Meetings, Incentives, Conferences, Events), która zajmuje się organizowaniem spotkań i wydarzeń, wystosowała już w tej sprawie apel do rządu o wsparcie reprezentowanych przez nich firm ze względu na dramatyczną sytuację. Przed tymi firmami stoi przede wszystkim zagrożenie utraty płynności finansowej, co może doprowadzić do bankructwa. Apel poparła Konfederacja Lewiatan, podkreślając wartość tego sektora, ilość zatrudnionych pracowników oraz współpracujących z nim firm i dostawców. Organizatorzy postulują o dotacje, zwolnienia z podatków PIT i CIT, zawieszenie na określony czas spłaty kredytów czy zwolnienie z odpowiedzialności wobec kontrahentów za niewykonanie umowy w związku z walką z koronawirusem. W tej chwili marzec i kwiecień to praktycznie martwe miesiące, w których spełnia się czarny scenariusz organizatorów imprez, wywołany brakiem zleceń. Firmy eventowe oczekują wsparcia finansowego z budżetu państwa oraz uruchomienia nisko oprocentowanych linii kredytowych przez państwowe instytucje finansowe, oraz ulg i zwolnień podatkowych, a od klientów rozliczenia zrealizowanych już projektów w 2020 roku, pokrycia udokumentowanych kosztów anulacji projektów oraz utrzymania zleceń na przełożone wydarzenia.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Targi drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi drupa i Interpack. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

Czyniąc to, Messe Düsseldorf stosuje się do zalecenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu, aby przy ocenie wystąpienia ryzyka podczas ważnych wydarzeń uwzględniać zasady Instytutu Roberta Kocha.

Reklama