Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Kolorowy głos artystów. Czy wybory mają sens?

W związku z październikowymi wyborami na ulicach Warszawy i Torunia pojawiły się barwne plakaty Galerii Rusz, dotyczące podejmowania wyborów. Treści przekazane za pomocą plakatów poruszają między innymi kwestię wolnej woli i kierowania własnym życiem. Według statystyk ok. 50 procent polskiego społeczeństwa uważa, że wzięcie udziału w wyborach nie przynosi realnego skutku.

Projekt został zrealizowany przez pracujących w duecie artystów, Joannę Górską oraz Rafała Górskiego, laureatów licznych stypendiów i nagród, m.in. stypendium Ministra Kultury. Tworzą oni artystyczne billbordy i sztukę w przestrzeni miejskiej. Swoje dzieła wystawiają za pomocą różnego rodzaju nośników reklamy outdoorowej, w tym na przystankach, w autobusach i tramwajach czy za pomocą ekranów led.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama