Kalendarium

09-11.01.2024 · Viscom, Düsseldorf

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

30.01-02.02.2024 · ISE, Barcelona

19-22.03.2024 · FESPA, Monachium

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Bezpośrednio z Mimaki

© Mimaki

Mimaki Europe, jeden z wiodących producentów atramentowych maszyn drukujących i systemów tnących, zaprezentował cztery nowe wysokiej jakości atramentowe maszyny drukujące UV LED do druku bezpośredniego - szybszy model UJF-7151plus II oraz nową serię UJF-MkII e, obejmującą trzy rozwiązania małoformatowe.

 

Maszyny będą dostępne w sprzedaży w grudniu 2021 roku. Jak podkreśla producent, rozwiązania zostały wyposażone w szereg nowych funkcji, zaprojektowanych w celu zapewnienia znacznych korzyści w zakresie jakości i wydajności oraz umożliwiając użytkownikom odkrywanie nowych zastosowań i zwiększanie produktywności.

 

© Mimaki

UJF-7151plus II
Model UJF-7151plus II, zaprojektowany z myślą o bezproblemowej i niezawodnej produkcji z dużą prędkością, został wyposażony w osiem głowic drukujących, które umożliwiają dwie czterokolorowe konfigurację atramentów (CMYK). Pozwala to na zwiększenie prędkości druku o 190 procent w porównaniu z poprzednim modelem UJF-7151plus. Nowy system został również wyposażony w nowe funkcje w celu poprawy jakości obrazu, takim jak funkcja przetwarzania MFD2, optymalizująca kontrolę położenia punktów. Rezultatem zwiększonej kontroli ostrzejsze krawędzie i cieńsze linie, a także mniejsza nieregularność kolorystyczna. Sześciokolorowa konfiguracja obejmuje jasny cyjan i jasną magentę, co umożliwia dokładniejsze odwzorowanie kolorów. Urządzenie osiąga rozdzielczość obrazu 1800 dpi, zapewniając odpowiednią rozdzielczość w zastosowaniach wymagających wysokiej jakości. Ponadto funkcja Colour Gloss nadaje błyszczące wykończenie w przypadku utwardzonych kolorowych atramentów, umożliwiając użytkownikom tworzenie nowych, wyróżniających się faktur i detali, dzięki czemu produkty nie wymagają użycia lakieru. Udźwig maszyny został zwiększony do 30 kg, przez co urządzenie może obsługiwać wymagające i cięższe podłoża, takie jak drewno, metal i szkło.

 

© Mimaki

Seria UJF-MkII e
Nowa seria maszyn drukujących UJF-MkII e obejmuje modele UJF-3042MkII e, UJF-6042MkII e oraz UJF-3042MkII Ex e. Trzy nowe modele oferują wysoką jakość i stabilność obrazu przy druku szerokiej gamy miękkich i twardych nośników, w tym skórze, drewnie, akrylu, metalu i szkle. UJF-3042MkII e i UJF-3042MkII Ex e posiada obszar zadruku 300mm x 420mm, natomiast UJF-6042MkII e obsługuje rozmiar 610mm x 420mm. Wszystkie maszyny z serii UJF-MkII e zostały wyposażone w funkcję MFD2 zapewniającą wyjątkową jakość obrazu, jak również ulepszony laserowy czujnik kontroli szczeliny, który wykrywa położenie nośnika, zapobiegając w ten sposób przed kontaktem głowic drukujących z materiałem podczas druku. Wykrywa także materiały przezroczyste, zapewniając dokładność i skuteczność kontroli.

 

Nowe funkcje

Wszystkie nowe modele maszyn drukujących z serii UJF obsługują polecenia MDL (Mimaki Device Language), które umożliwiają automatyczne przenoszenie wydruków. Pozwala to użytkownikom na sterowanie maszynami z zewnętrznych systemów produkcyjnych i urządzeń peryferyjnych. Udoskonalona automatyzacja nie tylko zwiększa kontrolę użytkownika i wydajność, ale także ogranicza ręczną interwencję operatora, zwiększając efektywność produkcji. Nowe modele zostały również wyposażone w oprogramowanie RIP - RasterLink7, które znacznie ułatwia numerowanie i druk zmiennych, zapewniając producentom znaczną oszczędność czasu i wydajność produkcji. Co więcej, nowe atramenty UV z serii UJF posiadają certyfikat Greenguard Gold. Nowa seria maszyn wykorzystuje technologie firmy Mimaki, takie jak NCU (Nozzle Check Unit - system kontroli dysz), NRS (Nozzle Recovery System - system przywracania sprawności dysz) oraz MAPS4 (Mimaki Advanced Pass System).

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama