Kalendarium

01-03.02.2023 · RemaDays, Nadarzyn

23-26.05.2023 · FESPA, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

„Zawirusowanie nieprawdą”

© Fanghong Huang / Chiny – zwycięzca konkursu Art Moves

Ogłoszono laureatów konkursu Art Moves, na który wpłynęło 832 prac, nadesłanych przez 462 artystów z 63 krajów świata. W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem „Zawirusowanie nieprawdą. Jak odnaleźć drogę w nawale sprzeczności, chaosie i niepewności?”. Jury wyróżniło 6 prac, które zostaną pokazane na billboardach w ramach Festiwalu Art Moves 2021. Za najbardziej interesującą pracę uznało projekt Fanghong Huang z Chin. Otrzymał on nagrodę główną w wysokości 3500 złotych. Wśród wyróżnionych prac znalazły się także plakaty Junjun Fan z Chin, Chia Hsiang Lee z Tajwanu, Mario Esteveza z Meksyku, Poli Piestrzeniewicz z Polski oraz Lexa Drewińskiego z Niemiec. 

Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Bilbordach Art Moves jest festiwalem sztuki billboardowej, który od 14 lat prezentuje i promuje tę kategorię sztuki publicznej. W ramach festiwalu w przestrzeni miasta Torunia prezentowane są prace artystów z całego świata, poruszające ważne, aktualne tematy. W tym roku na bilbordach, citylightach i ekranach LED zaprezentowane zostaną prace artystyczne, odnoszące się do tematu przewodniego całej imprezy. Jednym z głównych elementów festiwalu jest corocznie organizowany, międzynarodowy konkurs na najlepszą pracę billboardową. Do wystawy konkursowej wybierane są najciekawsze prace, nadesłane przez utalentowanych artystów z całego świata. Prace te są twórczą wypowiedzią artystyczną na temat festiwalowego hasła.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Komunikacja wizualna na wojnie i obok wojny

Wojna – niespodziewana i szokująca agresja Rosji na Ukrainę. Gdy próbuję nieco uspokoić głowę, staram się także stawiać pytania o rolę komunikacji wizualnej w tym trudnym czasie bombardowań i ostrzeliwań ukraińskich miast. Każda wojna wynajduje wszak własną komunikację, osobny wizualny język, znamienny tylko dla danego konfliktu. W tym wypadku to przede wszystkim owo tajemnicze i wieloznaczne „Z” na rosyjskich pojazdach bojowych, nazywane już dziś...

Reklama