„Zawirusowanie nieprawdą”

© Fanghong Huang / Chiny – zwycięzca konkursu Art Moves

Ogłoszono laureatów konkursu Art Moves, na który wpłynęło 832 prac, nadesłanych przez 462 artystów z 63 krajów świata. W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem „Zawirusowanie nieprawdą. Jak odnaleźć drogę w nawale sprzeczności, chaosie i niepewności?”. Jury wyróżniło 6 prac, które zostaną pokazane na billboardach w ramach Festiwalu Art Moves 2021. Za najbardziej interesującą pracę uznało projekt Fanghong Huang z Chin. Otrzymał on nagrodę główną w wysokości 3500 złotych. Wśród wyróżnionych prac znalazły się także plakaty Junjun Fan z Chin, Chia Hsiang Lee z Tajwanu, Mario Esteveza z Meksyku, Poli Piestrzeniewicz z Polski oraz Lexa Drewińskiego z Niemiec. 

Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Bilbordach Art Moves jest festiwalem sztuki billboardowej, który od 14 lat prezentuje i promuje tę kategorię sztuki publicznej. W ramach festiwalu w przestrzeni miasta Torunia prezentowane są prace artystów z całego świata, poruszające ważne, aktualne tematy. W tym roku na bilbordach, citylightach i ekranach LED zaprezentowane zostaną prace artystyczne, odnoszące się do tematu przewodniego całej imprezy. Jednym z głównych elementów festiwalu jest corocznie organizowany, międzynarodowy konkurs na najlepszą pracę billboardową. Do wystawy konkursowej wybierane są najciekawsze prace, nadesłane przez utalentowanych artystów z całego świata. Prace te są twórczą wypowiedzią artystyczną na temat festiwalowego hasła.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama