Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

„Zawirusowanie nieprawdą”

© Fanghong Huang / Chiny – zwycięzca konkursu Art Moves

Ogłoszono laureatów konkursu Art Moves, na który wpłynęło 832 prac, nadesłanych przez 462 artystów z 63 krajów świata. W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem „Zawirusowanie nieprawdą. Jak odnaleźć drogę w nawale sprzeczności, chaosie i niepewności?”. Jury wyróżniło 6 prac, które zostaną pokazane na billboardach w ramach Festiwalu Art Moves 2021. Za najbardziej interesującą pracę uznało projekt Fanghong Huang z Chin. Otrzymał on nagrodę główną w wysokości 3500 złotych. Wśród wyróżnionych prac znalazły się także plakaty Junjun Fan z Chin, Chia Hsiang Lee z Tajwanu, Mario Esteveza z Meksyku, Poli Piestrzeniewicz z Polski oraz Lexa Drewińskiego z Niemiec. 

Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Bilbordach Art Moves jest festiwalem sztuki billboardowej, który od 14 lat prezentuje i promuje tę kategorię sztuki publicznej. W ramach festiwalu w przestrzeni miasta Torunia prezentowane są prace artystów z całego świata, poruszające ważne, aktualne tematy. W tym roku na bilbordach, citylightach i ekranach LED zaprezentowane zostaną prace artystyczne, odnoszące się do tematu przewodniego całej imprezy. Jednym z głównych elementów festiwalu jest corocznie organizowany, międzynarodowy konkurs na najlepszą pracę billboardową. Do wystawy konkursowej wybierane są najciekawsze prace, nadesłane przez utalentowanych artystów z całego świata. Prace te są twórczą wypowiedzią artystyczną na temat festiwalowego hasła.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama