3-litrowy system atramentowy. Nowa opcja dla Mimaki JFX600-2513

© Mimaki

Mimaki zaprezentował nowe rozwiązanie dedykowane dla wielkoformatowej płaskiej atramentowej maszyny drukującej UV Mimaki JFX600-2513. Nowy, 3-litrowy system atramentów został zaprojektowany, aby umożliwić użytkownikom JFX600-2513 maksymalizację wydajności produkcji i poprawę automatyzacji w celu usprawnienia i wydajniejszego drukowania.

System atramentów o pojemności 3 litrów został opracowany z myślą o jednym z głównych celów Mimaki dotyczących przyszłości portfolio technologii jakim jest wsparcie automatyzacji procesu drukowania. Automatyczny system cyrkulacji białego atramentu zawarty w 3-litrowej jednostce atramentowej eliminuje konieczność ręcznego wytrząsania. Ponadto czujniki wagi umożliwiają operatorom dokładniejszy pomiar poziomu pozostałego atramentu w maszynie JFX600-2513, zapobiegając niepotrzebnemu marnowaniu atramentu. Co więcej, uzupełnienie może nastąpić podczas procesu drukowania, co dodatkowo skraca przestoje drukarki i poprawia wydajność.

 

Mimaki JFX600-2513

Wielkoformatowa płaska atramentowa maszyna drukująca UV Mimaki JFX600-2513 została stworzona z myślą o wydajności i produktywności wysokonakładowych produkcji. Możliwe jest to dzięki 16 głowicom drukującym i maksymalnym rozmiarom wyjściowym 2500 mm x 1300 mm x 60 mm, co odpowiada płytom 4X8 (1220 mm x 2440 mm). Maszyna może drukować bezpośrednio na szerokiej gamie nośników, w tym na żywicy, szkle i metalu oraz oczywiście na szyldach wielkoformatowych, dzięki czemu może obsługiwać podłoża o grubości do 60 mm. JFX600-2513 oferuje również druk 2.5D (wielokrotne nakładanie atramentu), umożliwiając drukowanie warstw atramentu UV w celu stworzenia teksturowanej powierzchni do użytku w zastosowaniach drukowania o wyższej wartości.

Zwiększona automatyzacja

Mimaki JFX600-2513 jest kompatybilna z zastrzeżonym poleceniem Mimaki MDL, co pozwala użytkownikom komunikować się z ich systemami drukowania lub urządzeniami peryferyjnymi za pośrednictwem protokołów IoT. Polecenie MDL umożliwia zautomatyzowaną obsługę odpowiednich procesów drukowania, takich jak transport nośników druku (elementów obrabianych). W połączeniu z nową opcją atramentu o pojemności 3 litrów, polecenie MDL obsługuje obszerne, ciągłe, zautomatyzowane sesje drukowania. Zautomatyzowany przepływ pracy umożliwia usprawnienie procesów produkcyjnych, co przekłada się na skrócenie czasu dostawy i zwiększenie zdolności produkcyjnej w celu podjęcia nowej działalności. Dzięki nowemu 3-litrowemu pojemnikowi z atramentem użytkownicy JFX600-2513 mogą jeszcze bardziej zminimalizować przestoje i przyspieszyć czas dostawy, zwłaszcza w środowiskach druku o dużym nakładzie.

Mimaki zapewnia, że nowe rozwiązanie będzie dostępne na całym świecie w styczniu 2023 roku.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Małe kroczki dla wspólnego dobra

Obecne czasy stają się coraz bardziej burzliwe i niespokojne. W takiej epoce także komunikacja wizualna staje w obliczu sytuacji, w której powinna za każdym razem od nowa przemyśliwać swoją rolę, by dążyć do ulepszenia świata. Zdaję sobie w pełni sprawę z naiwności tego postulatu, lecz mimo wszystko sądzę, że pozostaje on ważny, a może wręcz kluczowy. Z najnowszego numeru VISUAL COMMUNICATION, dowiecie się zatem między innymi....

Reklama