Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Düsseldorf

01-04.02.2022 · ISE, Amsterdam

16-18.02.2022 · RemaDays, Nadarzyn

31-05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Decathlon i Ikea ćwiczą razem

© VMLY&R

W obliczu ograniczeń i kolejnego lockdownu, Decathlon i Ikea zachęcają wspólnie do aktywności fizycznej w czterech ścianach poprzez wzajemną wymianę haseł reklamowych. Wszystko zaczęło się od billboardów na warszawskim Targówku, w pobliżu sąsiadujących ze sobą sklepów. To właśnie na nich obie marki rozpoczęły bezpośredni dialog, motywując klientów oraz siebie nawzajem do podjęcia sportowej aktywności oraz do odpowiedniego zadbania o przechowywanie sprzętów do tego potrzebnych. Marki kontynuują także dialog w social media z hasztagiem #sportnasalony. „Zaczepny” post ze strony jednego z brandów i „cięta riposta” drugiego w komentarzu, i vice versa. Wszystko w duchu sportowego fair play, z wykorzystaniem kontekstu oraz produktów dostępnych w ofercie obydwu sklepów. 

Decathlon zaczepił Ikeę, umieszczając na swoim billboardzie napis „Hej, Ikea! Wyciągamy hantle z szafy!”, a Ikea zaprosiła Decathlon na wspólny trening.

Na czas trwania kampanii marki zamieniają się swoimi claimami. Teraz to Decathlon wita w lepszym domu, a IKEA sprawdza się w sporcie. W ten sposób marki jeszcze mocniej podkreślają cel swojej współpracy - pokazanie, że w odpowiednio urządzonym domu można wygodnie uprawiać sport. Wspólną kampanię obu marek prowadzą agencje Przestrzeń oraz agencja VMLY&R. Za zakup i planowanie mediów odpowiadają Wavemaker oraz MullenLowe Warsaw.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

„Odwilż”, słońce i przejaśnienia!!!

Po pandemicznym „zamrożeniu” i spowolnieniu branży związanej z komunikacją wizualną właśnie następuje przełom! Widać „odwilż” oraz nowe możliwości, a także nowe wyzwania, które teraz przed branżą stoją. W niniejszym numerze VISUAL COMMUNICATION – jako partner medialny – skupiamy się na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku „Warsaw Rema Extra”, które odbywają się w dniach 15-17. września.

Reklama